Przemyt zabytkowych książek i map, produktów leczniczych i papierosów

Przemyt zabytkowych książek i map, produktów leczniczych i papierosów

Przemyt zabytkowych książek i map, produktów leczniczych i papierosówPodkarpacka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) udaremniła przemyt zabytkowych książek i map, produktów leczniczych i papierosów na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Medyce.

Zabezpieczono prawie 35 tys. szt. papierosów; 1,8 tys. saszetek z lekarstwem na potencję a także 31 zabytkowych książek i 2 mapy.

Przemyt zabytkowych książek i map, produktów leczniczych i papierosówFunkcjonariusze KAS skontrolowali autokar, który jechał z Ukrainy do Szczecina. Prześwietlili pojazd, wspierały ich czujne nosy psów służbowych Lucy i Cedry. W skrytkach, w przestrzeni ładunkowej, w podłodze a także za siedzeniem kierowcy ukryto prawie 35 tys. szt. papierosów; 1,8 tys. saszetek z produktem leczniczym na potencję, 31 książek i 2 mapy.

Przemyt zabytkowych książek i map, produktów leczniczych i papierosówDo przemytu przyznali się kierowcy autokaru, 40 i 39-letni obywatele Ukrainy. Zatrzymany towar miał najprawdopodobniej trafić na teren UE.

Do postępowania, oprócz wykrytych przedmiotów, zatrzymano także autokar oraz 20 tys. zł na poczet kary, która grozi kierowcom. Jedną z konsekwencji przemytu jest także skierowanie wniosku do Straży Granicznej o wydanie decyzji zobowiązującej cudzoziemców do powrotu do kraju.

mn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj