Zostań wirtualnym ratownikiem - zbiórka na karetkę dla Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego

Zostań wirtualnym ratownikiem – zbiórka na karetkę dla Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego

 

Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe zabezpiecza jeden z najpiękniejszych, a jednocześnie najtrudniejszych topograficznie regionów Polski.

 

Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe w gotowościKaretki pogotowia jeżdżą po drogach, których nawierzchnia pozostawia wiele do życzenia na sporym obszarze. Drogi na tych terenach są bardzo rzadko odśnieżane i remontowane.  Są to wręcz zupełne bezdroża – wioski, osady leśne rozrzucone po całych Bieszczadach i oddalone od bieszczadzkich szpitali często o 50 – 60 km! W karetkach Bieszczadzkiego Pogotowia rodzą się dzieci, a trudniejsze przypadki transportowane są do ośrodków o wyższej referencyjności – bardzo często jest to Rzeszów oddalony od Cisnej o 120 km, a od najdalej wysuniętego miejsca w Bieszczadach gdzie mieszkają ludzie – blisko 200 km!

Na profilu Bieszczadzkiego Pogotowia czytamy:

– Zima w Bieszczadach zabrała już wiele ludzkich istnień, ale my – pracownicy Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego chcemy to zmienić! Szczytem naszych marzeń jest karetka z dwoma napędami – dzięki której mieszkańcy Bieszczadów mieliby szansę na szybszą pomoc w stanach zagrożenia zdrowia i życia, oraz szybki transport do szpitali o wyższej referencyjności- nawet wtedy kiedy Bieszczady pokryje gruba warstwa śniegu.

Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe zatrudnia świetnie wyszkolonych ratowników, często pasjonatów swojego zawodu, którzy w połączeniu z dobrym, niezawodnym sprzętem są w stanie profesjonalnie zabezpieczyć Bieszczady.

– Dlatego zwracamy się z ogromną prośbą o pomoc nie tylko dla naszego Pogotowia, ale przede wszystkim dla ludzi potrzebujących pilnej pomocy Ratownictwa Medycznego w Bieszczadach.

Link do zbiórki: KLIK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj