Spotkanie komitetu poparcia dla budowy łącznika obwodnicy Sanoka z S 19

Spotkanie komitetu poparcia dla budowy łącznika obwodnicy Sanoka z S 19

Z inicjatywy burmistrza Tomasza Matuszewskiego w piątek 18 grudnia w Sali Gobelinowej sanockiego zamku odbyło się spotkanie w sprawie połączenia obwodnicy Sanoka z drogą ekspresową S 19. Jest to koncepcja, o której realizację od wielu lat zabiegają samorządy regionu bieszczadzkiego.

W spotkaniu wzięli udział samorządowcy oraz przedsiębiorcy, którzy potwierdzili swoje uczestnictwo w społecznym komitecie poparcia dla budowy nowej drogi łączącej Sanok z drogą ekspresową S 19 wraz z planowanymi zjazdami.

W Sali Gobelinowej spotkali się: Mateusz Kaczmarski rektor Uczelni Państwowej im. Jana Grodka, przedstawiciele samorządów – Stanisław Chęć starosta sanocki, Ernest Nowak burmistrz gminy Zagórz, przedstawiciele miasta i gminy Lesko, Rymanowa, Zarszyna, Miejsca Piastowego,  Iwonicza Zdroju, Beska oraz firm Pass Polska, Rubber Company, Autosan, Automet Group, Geo-Eko, Ciarko i Piekarni Jadczyszyn.

Burmistrz Tomasz Matuszewski przedstawił ideę Komitetu oraz zapoznał zebranych z koncepcją nowej drogi będącej w przyszłości łącznikiem S 19 z obwodnicą Sanoka. – To niezwykle ważna inicjatywa, która otworzy nie tylko Sanok, ale też wiele innych ośrodków w regionie, dając im bodziec do szybszego rozwoju gospodarczego i turystycznego – mówił burmistrz Matuszewski.

O poprawę dostępności komunikacyjnej bieszczadzkie samorządy upominają się od lat. Dwa lata temu podpisano list intencyjny w tej sprawie, sygnowany m.in. przez marszałka województwa podkarpackiego, jednak do tej pory nie zapadły klarowne decyzje.

Burmistrz Tomasz Matuszewski rozmawiał z ministrem Rafałem Weberem o możliwości połączenia Sanoka ze słynną S 19. Teraz, gdy rusza rządowy program „100 obwodnic”, rozmowy o modyfikacji planów budowy dróg w regionie jest jak najbardziej aktualny.

Samorządowcy postulują wytrasować planowaną obwodnicę Miejsca Piastowego tak, aby doprowadzić ją do Sanoka. Odcinek nowej drogi to niecałe 30 km. Wydawać by się mogło, że to niewiele, ale drogowcy wiedzą, co oznacza trasowanie i budowanie nowych dróg. Dlatego burmistrz Matuszewski zwrócił się o poparcie dla tej inicjatywy do samorządowców i przedsiębiorców, tak aby głos z południowej części Podkarpacia był słyszalny w Ministerstwie Infrastruktury.

Uczestnikom przekazano projekt pisma, które – po ewentualnej modyfikacji – będzie adresowane do siedziby Ministerstwa Infrastruktury w Warszawie.

Rektor Mateusz Kaczmarski powiedział na koniec, że droga, o której trasowanie zabiega Komitet, nie tylko stanie się oknem na świat dla mieszkańców Sanoka i sąsiednich miejscowości, ale też będzie zapraszać do nas turystów i potencjalnych inwestorów.

4 KOMENTARZE

  1. Co na ten temat sądzi lokalny Czerepach? Warto rozmawiać? Czy radny poprze dobry pomysł, jeśli nieuprzedzony,? Ach, ach, włos się głowy nie chce trzymać, tyle się dzieje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj