Połączenia kolejowe z Sanoka do Łupkowa

Połączenia kolejowe z Sanoka do Łupkowa

Wakacyjne pociągi z Sanoka do Łupkowa cieszyły się sporym zainteresowaniem, szczególnie wśród turystów. Podczas wakacji wykonano 32 kursy. Linia kolejowa nr 107 jest jedną z najbardziej malowniczych szlaków kolejowych w Polsce. Jest szansa, aby wznowić połączenia kolejowe na tej linii.

Na posiedzeniu Komisji Gospodarki i Infrastruktury Sejmiku Województwa Podkarpackiego,  Monika Brewczak radna wojewódzka, w porozumieniu z powiatem sanockim, złożyła wniosek o wprowadzenie do budżetu województwa zadania: „Wznowienie połączeń codziennych kolejowych na linii Sanok – Nowy Łupków”. Komisja jednomyślnie przyjęła wniosek.

Koszt zadania realizowanego od lipca do grudnia 2021 r. przy założeniu dwóch par pociągów na dobę to ok. 600 000 zł. Powiat Sanocki również zadeklarował możliwość przeznaczenia określonych środków finansowych na ten cel. Wysokość koniecznej dotacji obniżą wpływy z biletów.

Przywrócenie na tej linii stałego połączenia kolejowego przyczyni się do zmniejszenia wykluczenia komunikacyjnego ludności zamieszkującej południowo-wschodnią część powiatu sanockiego, zaś w sezonie wakacyjnym będzie stanowiło rozszerzenie oferty turystycznej.

Osiągniecie oczekiwanych efektów, (masowego korzystania z kolei), jest możliwe tylko w warunkach dłuższego okresu czasu, co pozwoliłoby w oparciu o te połączenia np. budować trwałe plany dojazdu do pracy lub szkoły.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku

Więcej o wakacyjnych pociągach przeczytasz tutaj KLIK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj