Uratujmy wojowniczkę Anielkę

Uratujmy wojowniczkę Anielkę

Anielka to 7-letnia dziewczynka. Jest niezwykle wesołą, mądrą i bardzo dzielną osóbką. Mała wojowniczka toczy walkę o własne życie. Choroba nie daje jednak za wygraną. Anielka potrzebuje natychmiastowego przeszczepu szpiku. Znalazł się dawca, niestety szczęście rodziny nie trwało długo, ponieważ się wycofał. Rodzina prosi, aby rejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku.

Anielka zachorowała po raz pierwszy kiedy miała zaledwie 2,5 roku. Diagnoza okazała się okrutna – MIĘSAK UDA PRAWEGO Z PRZERZUTAMI DO PŁUC. Po długim i ciężkim leczeniu (operacje, chemioterapia, radioterapia) udało się przezwyciężyć chorobę! Radość wszystkich była nie do opisania. Niestety po 3 latach rodzinie ponownie przychodzi zmierzyć się z kolejną potworną i bardzo trudną chorobą, jaką jest MDS – zespół mielodysplastyczny. Ta przypadłość jest powikłaniem wcześniejszej bardzo mocnej i agresywnej chemioterapii. Zespoły mielodysplastyczne jest to grupa nowotworowych chorób krwi, zbliżonych, ale jednak trochę różnych od białaczek. Niektóre mają łagodny przebieg i dają pacjentowi kilkuletnią szansę przeżycia, inne mają przebieg bardzo ostry, wymagają intensywnego leczenia. Niestety u Anielki potrzebny jest natychmiastowy PRZESZCZEP SZPIKU, a nikt z rodziny nie może zostać dawcą, gdyż nie ma zgodności.

Obecnie Aniela z mamą od 5 miesięcy pozostają w szpitalu na oddziale onkohematologii dziecięcej w Rzeszowie, gdzie jest przygotowywana do przeszczepu (czekamy na informację z Kliniki z Wrocławia). W domu, pod opieką taty i dziadków zostały 2 młodsze siostry, 5-letnia Kalinka i 2-letnia Helenka, które bardzo tęsknią za siostrą i mamą, a w dzisiejszych czasach epidemii koronawirusa kontakt jest utrudniony.

– Już teraz koszty pobytu w oddalonym zaledwie o 70km od miejsca zamieszkania są duże, a za niedługo ta odległość wzrośnie do ponad 500km, gdzie spędzą długie miesiące. Pieniądze zbierane są w celu kontynuacji leczenia Anieli, aby uratować jej życie. Niestety z walką z chorobą wiążą się różne wydatki, dzięki którym Aniela może funkcjonować: specjalistyczne konsultacje lekarskie (onkolog, gastrolog, kardiolog, psycholog), dieta, opatrunki, lekarstwa, dojazdy do kliniki. To spore wydatki, które już pochłonęły całe nasze dotychczasowe oszczędności. Leczenie Anieli będzie długie i kosztowne, nie mogliśmy być na to w żaden sposób przygotowani – czytamy na stornie zrzutka.pl

LINK DO ZBIÓRKI KLIK

Aniela potrzebuje bliźniaka genetycznego. Każdy z nas może pomóc, rejestrując się w bazie potencjalnych dawców szpiku – DKMS. Jak to zrobić? Wystarczy poświęcić kilka minut i sprawdzić czy możemy zostać potencjalnymi dawcami. Jeśli TAK to zamów pakiet rejestracyjny do domu. Kiedy pakiet będzie już w Twoich rękach pobierz wymaz, wypełnij formularz i odeślij z powrotem do nas. Po przebadaniu przesłanych próbek i wprowadzeniu danych do bazy staniesz się aktywnym potencjalnym dawcą komórek macierzystych.

Więcej informacji KLIK

Źródło: redakcja, portal zrzutka.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj