Prezes Autosanu Eugeniusz Szymonik został odwołany!

Eugeniusz Szymonik nie jest już prezesem Autosanu. Adam Smoleń, będzie pełnić obowiązki prezesa firmy. Szymonik zarządzał Autosanem przez dwa lata. To już trzeci prezes sanockiej fabryki na przestrzeni ostatnich czterech lat, kiedy to w 2016 roku nastąpiło przejęcie fabryki przez konsorcjum Spółek PIT-RADWAR i Huta Stalowa Wola, należących do Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Eugeniusz Szymonik został powołany Uchwałą Rady Nadzorczej na stanowisko Prezesa Zarządu AUTOSAN sp. z o.o. 28 grudnie 2018 roku. Szymonik od lat związany był z branżą autobusową. Jest założycielem i wieloletnim Prezesem Spółki Mobilis, największej firmy transportowej w Polsce.

30 marca 2016 roku nastąpiło przejęcie fabryki AUTOSAN przez konsorcjum Spółek PIT-RADWAR i Huta Stalowa Wola, należących do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Firma rozpoczyna dalszą działalność pod nazwą AUTOSAN sp. z o.o.

Końcem września ubiegłego roku w fabryce doszło do protestów pracowników, którzy byli niezadowoleni z niskich płac. Udało się wypracować konsensus i prostesty ustały. Autosan zatrudnia aktualnie około 400 osób.

dcz