Zimowa przejażdżka konnym zaprzęgiem

Zimowa przejażdżka konnym zaprzęgiem

„Piłsudski” w prezencie dla dzieci

 

TREPCZA. Pan Lutek Zdziarski z ulicy Wesołej nazywany Marszałkiem Piłsudskim znany jest z chętnego udziału w różnych miejscowych wydarzeniach integracyjnych, zwłaszcza, gdy chodzi o sprawienie radości najmłodszym. Wielokrotnie zaprzęgał swego konika do bryczki czy sań albo sam wcielał się w listopadzie w postać Naczelnika Józefa Piłsudskiego.

Dosiadając swojej Kasztanki  z wielkim przejęciem odczytywał niepodległościową odezwę do Rodaków. Jego zdjęcia na Kasztance prezentowane były   na okolicznościowej wystawie z okazji 100-lecia Niepodległości Polski w Warszawie. Często, gdy tylko spadnie śnieg z własnej inicjatywy urządza kuligi dla dzieci z ulicy Wesołej.

Tym razem został zaproszony przez Przystań JP II, na plac przy Papieskiej Barce, aby w niedzielne popołudnie zabrać  chętnych  na przejażdżkę  swoim zaprzęgiem z sankami. Dzieci pod opieką rodziców będą mogły również uczestniczyć we wspólnych zjazdach z kościelnej górki; planowany jest zjazd na byle czym i inne radosne konkursy. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zapewni gorącą herbatę. Jedynym koniecznym warunkiem tego wydarzenia jest utrzymanie zimowej aury i warstwy śniegu na powierzchni przykościelnego parkingu oraz zachowanie obowiązujących obostrzeń sanitarnych.

Spotkanie zaplanowane zostało w niedziele styczniowe: 24 lub 31 Początek o godz. 14 Czas trwania max. 60 min. W razie odwilży będzie odwołane.

(pr)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj