Muzeum Historyczne przygotowało niespodzianki dla zwiedzających!

Muzeum Historyczne w Sanoku po trzymiesięcznej przerwie wznowiło działalność.  Dyrektor Jarosław Serafin z tej okazji przygotował niespodziankę dla zwiedzających. Osoby, które w dniach 1-14 lutego odwiedzą muzeum, mogą nabyć kalendarz z reprodukcjami dzieł Zdzisława Beksińskiego w okazyjnej cenie 10 zł.

Muzeum Historyczne dostępne jest dla zwiedzających w poniedziałki w godz. od 8.00 do 12.00 (bezpłatnie), wtorki i środy od 9.00 do 17.00 oraz od czwartku do niedzieli w godz. od 9.00 do 15.00.

Z powodu prac konserwatorskich przez około dwa tygodnie nie będzie możliwości oglądania ekspozycji ikon na I piętrze zamku oraz zwiedzania sali portretowej. W związku z ograniczeniami epidemicznymi nie będą świadczone w lutym usługi przewodnickie.

Muzeum Historyczne w Sanoku od wielu lat cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. Ubiegły rok był dla wszystkich placówek kulturalnych bardzo trudny ze względu na trwającą pandemię. Pomimo utrudnień sanockie muzeum odwiedziło 58 305 osób, a w imprezach i wystawach kulturalnych wzięły udział 7 964 osoby. Wśród zwiedzających było 261 obcokrajowców.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku