Bogusława Małek

Komentarz Bogusławy Małek o poszerzeniu granic miasta

Połączenia miasta Sanoka z sąsiednimi gminami pozwoli, że zmienią się relacje ekonomiczne i sposób zarządzania powstałą jednostką. Utrzymanie małych i słabych ekonomicznie gmin, generuje wysokie koszty finansowe ich funkcjonowanie uniemożliwia sprawną realizację zadań publicznych.
Większy Sanok to większe dochody, a tym samym wydatki inwestycyjne. Inne jest również postrzeganie większego miasta w kraju i poza nim (ważne dla inwestorów).

A co masz w gminie, przecież prawie wszyscy jadą do pracy do Sanoka, a dzieci gdzie się uczą, a rozrywki jakie masz w gminie – szkoda mówić, nie rozumiem tylko jednego dlaczego jest tyle snobów.

Sanok jak i sąsiednie gminy, powiaty muszą żyć w zgodzie. We współpracy jest siła. Inaczej każdy będzie działać pod siebie z marnym skutkiem. Potrzeba rozmów, porozumień i życia ze sobą w zgodzie dla dobra Podkarpacia, Sanoka, powiatów, gmin.

Tylko Sanok większy. Gminy chcą tylko dla siebie zachować korzyści, które są krótkowzroczne. Region musi być silny, duży, a nie ” pipidówka”. Tylko z silnym regionem, który się rozwija każdy się liczy. O silnych wioskach, jakoś nikt nie mówi.

Jestem przekonana, że wypracowane porozumienie uwzględnia interesy wszystkich sąsiadów. Wprowadzenie w życie naszych zamierzeń powinno doprowadzić do wzmocnienia pozycji całej południowej części Podkarpacia, zarówno w województwie, jak i w Polsce. Wierzę, że dzięki dialogowi oraz współpracy ze strony wszystkich gmin będziemy mogli właściwie wykorzystać potencjał tego terenu, z pożytkiem dla mieszkańców.

Proszę Państwa o wyrażenie poparcia dla proponowanej zmiany granic podczas konsultacji społecznych. Wspólnie wykorzystajmy szansę, która pozwoli na rozwój naszej małej ojczyzny.

Bogusława Małek

Reklama

3 KOMENTARZE

  1. Ta komentatorka jest b. praktyczna. Moze zmusi ludzi do praktycznego myslenia. Oby tez tylko obciac biurokracje w nowej sytuacji. Jest wprost
    glupota miec az tylu urzednikow, radnych, przedstawicieli…sa to pieniadze wyrzucone w bloto.

  2. O rany, co to za język?? Błagam, niech ktoś wreszcie powie coś sensownego o tym przyłączeniu, bo jak dotąd czytam same bzdety. Ani treści, ani formy.. To źle wróży dla tych wiosek..

  3. Już Pani zapomniała jak sie wypowiadała na temat obecnego burmistrza ? My pamiętamy i zdanie bylo o 180stopni oddmienne od tego dzisiejszego. Wstyd Pani radna, wstyd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj