2.9 C
Sanok
17 kwietnia 2021
Strona główna Aktualności Podkarpacka firma stworzyła urządzenie, które wykrywa koronawirusa z oddechu!

Podkarpacka firma stworzyła urządzenie, które wykrywa koronawirusa z oddechu!

226
0
Oficjalna strona Prezydenta RP
fot. Jakub Szymczuk/ KPRP

Podkarpacka firma stworzyła urządzenie, które wykrywa koronawirusa z oddechu!

Będzie o tym głośno!  Firma spod Rzeszowa „ML System” stworzyła urządzenie, które wykrywa koronawirusa z oddechu w mniej niż 10 sekund. 

Podczas dzisiejszej konferencji w Zaczerniu (woj. podkarpackie), w której uczestniczył Prezydent Andrzej Duda, prezes spółki ML System poinformował, iż urządzenie jest już po wstępnych badaniach, a firma uzyskała zgodę komisji bioetyki lekarskiej na przejście do fazy badań już na gotowych wymazach i oczekuje na wyniki w zakresie czułości i wykrywalności urządzenia.

Test urządzeniem przeszedł sam prezydent, który uzyskał wynik negatywny, a po wszystkim powiedział, że jest to niewątpliwa rewolucja. „Odkrycie tego urządzenia tu właśnie, w podrzeszowskiej firmie (…) jest dzisiaj wielką dumą nie tylko Podkarpacia, ale całej Rzeczypospolitej, a także również i moją. Wierzę w to, że wkrótce po badaniach klinicznych, które w najbliższych dniach się rozpoczną, urządzenie to będzie mogło trafić do masowej produkcji i – mam nadzieję – rozsławi firmę na całym świecie, dlatego że jest to coś, czego do tej pory nie stworzył i nie zaprezentował – o ile mi wiadomo – jeszcze nikt. (…) Jeszcze raz chcę wyrazić ogromną radość, że ona dzisiaj właśnie dzieje się w Polsce i z Polski”. – powiedział prezydent.

Urządzenie ma za zadanie diagnozować wirusa wszędzie. Prezes spółki Dawid Cycoń wierzy, że po wdrożeniu do masowej produkcji pokonanie wirusa będzie kwestią czasu, nie tylko w skali regionu, a całego świata.

Źródło: forsal.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Skip to content