Dzień kota zadbajmy o los naszych „braci mniejszych”

Dzień kota: zadbajmy o los naszych „braci mniejszych”

17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. Koty to zwierzęta tajemnicze, towarzyszące starożytnym bogom i królom. Dziś żyją w naszych domach, ale nie tylko – także w schroniskach dla zwierząt lub wolno, szukając schronienia w piwnicach i na strychach.

Miłośnikiem kotów był m.in. Lech Kaczyński, który jako prezydent Warszawy utworzył stanowisko pełnomocnika ds. zwierząt, apelował do administratorów kamienic o uchylanie piwnicznych okienek w czas mrozów, przekazywał środki na karmę dla bezdomniaków.

Czasopismo „Kot” w swoim czasie nominowało Lecha Kaczyńskiego, już prezydenta RP, do tytułu „Kociarza Roku”… Wierzymy, że zwierzęta bliskie są także sercom naszych lokalnych włodarzy i że stowarzyszenia roztaczające opiekę nad bezdomnymi kotami (i psami) w Sanoku zawsze będą mogły liczyć na ich wsparcie.

Przypominamy:

Każdy, kto chce poprawić los zwierząt może podarować koce, karmę suchą i mokrą, zarówno dla dorosłych psów i kotów, jak i dla juniorów. Potrzebny jest żwirek dla kotów oraz środki czystości (domestos, proszki), podkłady higieniczne, legowiska, transportery, miski, smycze, obroże. Potrzebne są również duże budy, klatki żywołapki i klatki kenelowe.

Karmę i akcesoria dla zwierząt można przynieść do jednego z poniższych punktów: biuro Ligi Ochrony Przyrody (Kościuszki 12), sklep zoologiczny Taja (Ogrodowa 34), sklep zoologiczny Orka (Daszyńskiego 2), antykwariat Saba (ul Mickiewicza 6) oraz do redakcji Tygodnika Sanockiego (Rynek 10).

Reklama

4 KOMENTARZE

  1. Ja pier…. dzień kota. I na takie bzdety idą pieniądze mieszkanców Sanoka. Odrazu widać ze piszę to baba co nie ma chłopa. Zamiast pisać o Sanoku to oni o kotach. Autosan do sprzedania, na obwodnicy remonty, miasto tonie w śniegu a ci o kotach. Nic dziwnego że rekordowe zadłużenie miasta skoro burmistrz pozwala na takie marnowanie pieniędzy podatników.

  2. A jak napiszą o mieście to burza bo piszą o mieście! I kto tu jest samotny? Człowiek z empatią do zwierząt, czy znudzony hejter, który czyta wybiórczo i komentuje to co mu się w danej chwili ubzdura… Idzie wiosna wariaci szaleją…. Nie wiem w której części miasta mieszkasz, chyba tej nieprzyłączonej… Bo chodniki w Sanoku w normie… Jak to w zimie… Ale kto widział zimę w lutym?! Na obwodnicy remonty? Obwodnica, jak A4 wiecznie w remoncie, nad czym tu się pochylać? Autosan do sprzedania? Od lat, co chwilę zmienia się władza, nic nowego… Becia była PR zrobiła i poczekaj do wyborów, znajdzie się kupiec jak głosy w Sanoku trzeba będzie zdobyć. Trzymają, bo to bardzo PR miejsce! Ratujmy Autosan! Hura! A lud ciemny do urny, wierząc że coś ulegnie zmianie. Śmiech na sali! Idź pij kawę, obiad żonie ugotuj, bądź mężowi, ale nie marnuj czasu przed komputerem, bo ani przydatny, ani produktywny nie jesteś…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj