Dobór wyciągarki – jak dobrać wyciągarkę do samochodu a jak do quada
Dobór wyciągarki – jak dobrać wyciągarkę do samochodu a jak do quada?

Dobór wyciągarki – jak dobrać wyciągarkę do samochodu, a jak do quada?

 

Wyciągarka powinna być podstawowym wyposażeniem podczas każdej off-roadowej jazdy. Z dobrze dobranym urządzeniem, żadna przeprawa nie będzie nam straszna. Jakie kwestie należy wziąć pod uwagę podczas zakupu wyciągarki? Oto, czym należy się kierować podczas wyboru wyciągarki do samochodu oraz do quada.

Jakie są rodzaje wyciągarek?

Wyróżnić można wiele rodzajów wyciągarek, jednak większość kierowców stawia na te najbardziej podstawowe, czyli elektryczne, mechaniczne, hydrauliczne i manualne. Są one proste w obsłudze, a co ważniejsze niezawodne w wielu sytuacjach. Najbardziej popularnym rodzajem są wyciągarki elektryczne. To, co je charakteryzuje to przede wszystkim połączenie atrakcyjnej ceny z ogromną funkcjonalnością. Doskonale sprawdzą się podczas wyczynowej jazdy. Zaletą wyciągarek manualnych jest mała waga i spore możliwości, niestety dużym minusem jest fakt, że urządzenia te korzystają z naszej siły. Wyciągarki mechaniczne cieszą się popularnością ze względu na duży udźwig, ale niektórych może odstraszyć problematyczny montaż i stosunkowo duża waga. Decydując się na zakup urządzenia, należy zastanowić się w jakim pojeździe będzie ono zamontowane. Niektóre rodzaje będą bardziej pasować do samochodu terenowego, z kolei inne na przykład do quada.

Jak dobrać wyciągarkę do samochodu?

Jeżeli szukamy wyciągarki do samochodu, pod uwagę należy wziąć kilka istotnych kwestii, które z pewnością pomogą nam podczas wyboru produktu. Po pierwsze należy zastanowić się nad zastosowaniem takiej wyciągarki. Jeśli z urządzenia planujemy korzystać podczas rajdów terenowych i przepraw wyczynowych dobrze będzie postawić na profesjonalny sprzęt, który charakteryzuje się dużą mocą, trwałością i niezawodnością w każdych warunkach. W tej roli najlepiej sprawdzą się wyciągarki mechaniczne i hydrauliczne, choć bardzo często wersja elektryczna montowana jest asekuracyjnie. Jeśli nie jesteśmy profesjonalistami, a jedynie amatorami off-roadowych przygód powinna nam w zupełności wystarczyć wyciągarka elektryczna. Jej największym atutem jest prosta i intuicyjna obsługa, zatem nikt nie powinien mieć problemów z wydostaniem się z grząskiego terenu. Bez względu na przeznaczenie wyciągarki, przed zakupem produktu należy zapoznać się z jego podstawowymi parametrami technicznymi. Jednym z najważniejszych jest udźwig, który mówi o dopuszczalnej wadze pojazdu, który wyciągarka będzie w stanie wyciągnąć. Zasada doboru wyciągarki do samochodu jest prosta –  udźwig powinien być 1,5 raza większy od dopuszczalnej całkowitej masy pojazdu. 

Dobór wyciągarki – jak dobrać wyciągarkę do samochodu, a jak do quada?
Jak dobrać wyciągarkę do samochodu

Jak dobrać wyciągarkę do quada?

Wraz z upływem czasu quady cieszą się coraz większą popularnością. Nic dziwnego! Jazda taką maszyną to przygoda pełna niezapomnianych wrażeń, zarówno podczas jazdy w terenie, jak i w trakcie rekreacyjnej przejażdżki. Ale jak to w życiu, mogą nam się przytrafić nieprzyjemne sytuacje, o które w trudnym i grząskim terenie wcale nie trudno. W takich okolicznościach niezastąpiona będzie wyciągarka do quada. Czym należy kierować się podczas wyboru? Podobnie jak w przypadku samochodu, najważniejszym parametrem jest uciąg, który powinien być 1,5 raza większy od całkowitej masy pojazdu. Inne bardzo ważne kwestie na które należy zwrócić uwagę to łatwość montażu, waga urządzenia, rodzaj liny oraz jakość zastosowanych materiałów. 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj