Zima trwa! Nadciąga odwilż!

Zima trwa! Nadciąga odwilż!

Zima rozgościła się na dobre na ulicach miasta, ku uciesze dzieci, które wesoło spacerują z sankami. Jednak wielu mieszkańców narzeka na trudne warunki na drogach i chodnikach.

Prezes SPGK Krzysztof Jarosz w bezpośrednim komunikacie poinformował mieszkańców, że do akcji odśnieżania uruchomione zostały wszystkie rezerwy SPGK. Kierowcy i operatorzy walczą ze śniegiem od wczesnych godzin rannych do późnej nocy. W terenie cały czas funkcjonują specjalistyczne sprzęty. Śnieg zostaje wywożony z ulic. Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej apeluje o ostrożność, a także sprawną współpracą. Na stronie spółki codziennie pojawiają się komunikaty o aktualnie prowadzonych pracach. Należy zwrócić uwagę, że odśnieżanie chodników nie leży w gestii spółki, a spółdzielni mieszkaniowych i to do nich powinno zgłaszać się problem.

Ilość śniegu zalegającego na ulicach jest duża, a błędne jest myślenie, że wszystkie drogi są miejskie, część to drogi powiatowe. Z informacji jakie otrzymaliśmy z Podkarpackiego Zarządu Dróg również podjęte zostały wszystkie niezbędne czynności, by zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo. Takiej zimy Sanok nie widział przez ostatnich kilka lat. Odzwyczailiśmy się od trudnych warunków. Najnowsze prognozy informują o odwilży, co ciągnie za sobą nowe zagrożenia.

UWAGA! Na spadające sople z dachów. Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo. Zgłaszajmy wszelkie niedogodności do odpowiednich służb, bądźmy wyrozumiali.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj