„Prymas Tysiąclecia” – konkurs dla dzieci i młodzieży

„Prymas Tysiąclecia” – konkurs dla dzieci i młodzieży

Uchwałą Sejmu i Senatu RP prymas Stefan Wyszyński został patronem 2021 roku. W ten sposób zostanie oddany hołd prymasowi Tysiąclecia, wyrażając pamięć, szacunek i wielkie uznanie dla całego jego życia i dokonań. Z tej okazji Centrum Doskonalenia Nauczycieli organizuje międzypowiatowy konkurs wiedzy „Prymas Tysiąclecia”.

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej postanowił, że 2021 rok będzie Rokiem kardynała Stefana Wyszyńskiego. W tym roku przypadają dwie ważne daty związane z kard. Wyszyńskim – 120. rocznica jego urodzin i 40. rocznica śmierci. Wielu Polaków oczekują na beatyfikację prymasa, która z racji epidemii nie mogła mieć miejsca we wstępnie zaplanowanym terminie, czyli 7 czerwca. Od 29 października 1955 do 28 października 1956, w klasztorze sióstr Nazaretanek w Komańczy przebywał internowany przez władze PRL, prymas Stefan Wyszyński. Na pamiątkę tego wydarzenia utworzono w klasztorze Izbę Pamięci Kardynała w której zgromadzono wiele pamiątek związanych z jego obecnością w tym miejscu. Ponadto utworzono tzw. dróżkę prymasa – ścieżkę, po której chodził na spacery.

Centrum Doskonalenia Nauczycieli organizuje z tej okazji międzypowiatowy konkurs wiedzy „Prymas Tysiąclecia”, który został objęty honorowym Patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty i IPN Oddział w Rzeszowie. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o życiu i posłudze kapłańskiej Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego, rozbudzanie zainteresowania wśród młodzieży osobą wybitnego Polaka, sprawdzenie wiedzy o kardynale Stefanie Wyszyńskim. Konkurs skierowany jest do młodzieży szkół podstawowych, z powiatów bieszczadzkiego, leskiego i sanockiego. Zachęcamy młodzież do wzięcia udziału w konkursie. Regulamin oraz wszelkie informacje dostępne są na stronie www.cds.sanok.pl

 

1 KOMENTARZ

  1. PO CO potrzeba znow patronow ? POLSKO, przestan zyc sredniowieczem.
    Kulty jednostek sa wprost smieszne, co on dokonal ?
    Zrobcie konkurs na pomysly przedsiebiorczosci wsrod mlodych aby zycie na
    ziemi bylo lepsze. Bedac dobrym czlowiekiem teraz, napewno pojdziez do nieba( bez zadnych posrednikow ).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj