Ogłoszono przetarg na budowę przeprawy mostowej na Sanie

Ogłoszono przetarg na budowę przeprawy mostowej na Sanie

W dzienniku Urzędowym UE oraz na stronie BIP Urzędu Miasta Sanoka pojawiło się ogłoszenie w sprawie postępowania przetargowego na dokumentację nowej przeprawy mostowej na Sanie. Przewidywany termin otwarcia ofert to 26 marca br. 

To kolejny etap realizacji inwestycji pn. Budowa przeprawy mostowej na rzece San realizowanej w ramach rządowego programu „Mosty dla regionów”.
W Dzienniku Urzędowym UE oraz na stronie BIP Urzędu Miasta https://bip.um.sanok.pl/?c=mdTresc-cmPokazTresc-2015-10605&fbclid=IwAR2IgcSNypy1Pt9_GpjQOwb9jZfiMsY1sH6RLZwj6FKr0QmKgfyGi7KSKBE   jest już ogłoszenie w sprawie postępowania przetargowego na dokumentację nowej przeprawy mostowej na Sanie. Przewidywany termin otwarcia ofert to 26 marca br. Planowana jest na przedłużeniu ul. Sobieskiego do ul. Gajowej ze skrzyżowaniem z drogą wojewódzką 886 – ulicą Królowej Bony budowa przeprawy mostowej, która otworzy nowe obszary Sanoka. Most połączy centrum z bardzo atrakcyjną turystycznie i rekreacyjnie północną częścią miasta. Są to tereny bezpośrednio przylegające do Muzeum Budownictwa Ludowego, gdzie ruch turystyczny jest wzmożony. Nowy most przejmie ruch komunikacji kołowej z istniejącego mostu przy ul. Białogórskiej. Inwestycja bezpiecznie skomunikuje miasto także ze stacją Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.  Szacowany koszt budowy mostu wyniesie ok. 65 mln zł, przy dofinansowaniu 52 mln.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj