Koronawirus znów atakuje

Koronawirus znów atakuje

Liczba zakażonych koronawirusem niepokojąco rośnie. Dziś w radiu RMF minister Adam Niedzielski mówił o tym, że szczyt zachorowań prognozowany jest na koniec marca. Dziś w Polsce zachorowało na covid-19 aż 12 142 osób.

W Sanoku odnotowano 37 przypadków i 4 zgony.

Minister zdrowia zaznaczył, że jeżeli liczba zakażeń będzie wzrastać, to jest prawdopodobne, że Wielkanoc spędzimy w domach.

Dlaczego groźny jest gwałtowny przyrost zakażeń? Głównie z powodu braku miejsc w szpitalach. Trzeba zrobić wszystko, aby chorzy na covid, o ciężkim przebiegu tej choroby, mogli otrzymać fachową opiekę i pomoc medyczną. Stąd potrzeba dystansu społecznego w miejscach publicznych, odkażanie rąk i noszenie maseczek. Tylko tak możemy powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa.

Niestety, w redakcji odbieramy ostatnio liczne sygnały, że sanoczanie nie przestrzegają zaleceń i w takich miejscach, jak np. sklepy, nie noszą maseczek. Apelujemy o rozsądek i odpowiedzialność.

Reklama

2 KOMENTARZE

  1. Wystarczy popatrzeć na głupkowate komentarze na Fb na ten temat. Zastanawiam się, co siedzi w głowach takich „mędrców” i „bohaterów”. Robię zakupy w małym osiedlowym sklepie i rzadko tam można spotkać klienta w maseczce, za to kaszlącego i kichającego – tak, jak najbardziej. Personel nie reaguje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj