Jak urządzić poddasze ze skosami?

Jak urządzić poddasze ze skosami?

Poddasza mają zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Niezależnie jednak od własnych preferencji trudno odmówić im jednego – uroku. Dobrze zaaranżowane stają się wyjątkowo klimatycznym miejscem. Wątpliwości dostarczać może jednak ich funkcjonalność. Dlatego przygotowaliśmy artykuł o tym, jak urządzić poddasze ze skosami. Zainspiruj się.

Zabudowa skosów

Jednym ze znanych sposobów na zwiększenie funkcjonalności poddasza jest zabudowa skosów. Przestrzeń pod nimi idealnie nadaje się do przechowywania. W tym celu warto sięgnąć po meble robione na wymiar, które w pełni wykorzystają jej potencjał.

Zazwyczaj wykonywane są szafy i komody, choć warto wiedzieć, że dodatkowe miejsce wykorzystać też można na stworzenie stylowej biblioteczki. Pierwsza opcja dobrze nadawała się będzie do korytarza lub sypialni, podczas gdy druga zdobić może pokój dzienny. Warto wybierać meble w kolorze ścian, by nie zmniejszały one optycznie wnętrza.

Widoczne elementy konstrukcyjne

Nie tylko skosy, ale również elementy konstrukcyjne sprawiają, że poddasza cieszą się niepowtarzalnym charakterem. Z widocznych belek i słupów warto uczynić atuty. Dobrze będą komponowały się one ze stylem skandynawskim, minimalistycznym czy rustykalnym. Nie należy bać się łączenia ich z nowoczesnymi meblami. Połączenia te wypadają zazwyczaj bardzo korzystnie. Zazwyczaj dużo lepiej od ciężkich i masywnych mebli w stylu vintage, które na małej powierzchni przytłaczają wnętrze. Zalecanymi meblami są więc te o prostej i lekkiej formie.

Jasna kolorystyka ścian i podłóg

Poddasza wyróżnia różnorodność płaszczyzn. Niektórych zachęca to więc do zabawy kolorami. W rzeczywistości jednak na bogactwo kolorów pozwolić mogą sobie jedynie właściciele dużych i wysokich mieszkań, a i to wymaga od nich sporego wyczucia. Rozsądniej jest postawić na maksymalnie dwa kolory. Przy czym dobrym rozwiązaniem dla małego poddasza będzie wybór jednego koloru.

Białe ściany i sufit optycznie powiększą poddasze, rozjaśniając je i nadając mu lekkości. W połączeniu z jasną podłogą staną się świetną bazą do tworzenia aranżacji w najmodniejszych dzisiaj stylach – stylu skandynawskim, klasycznym, japandi czy modern rustic. Naturalnie poddasza dobrze prezentują się także w stylu industrialnym, w którym biel połączyć można z cegłą na jednej ze ścian.

Białe ściany zastąpić mogą także inne jasne kolory, np. stonowane kolory ziemi – przygaszone zielenie, beże, brązy czy jasne szarości. Jako wykończenie podłóg warto postawić na panele winylowe Weninger, które przez wzgląd na swą wytrzymałość służyć będą przez długi czas. Atrakcyjnym wizualnie wyborem będą jasne panele jodełka, które dobrze odnajdą się w wyjątkowym klimacie poddasza.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj