Miejsca pracy dla sanoczan

Przyszłość miasta to rozwój firm – mówi burmistrz Tomasz Matuszewski po spotkaniu w Sanok Rubber Company

 

9 marca w Sanok Rubber Company S. A. odbyło się spotkanie przedstawicieli zarządu firmy z burmistrzem Tomaszem Matuszewskim. Rozmowy dotyczyły planów rozwoju jednego z największych zakładów produkcyjnych w mieście, europejskiego lidera w zakresie produkcji wyrobów gumowych, gumowo-metalowych oraz kombinacji gumy z innymi tworzywami, producenta mieszanek gumowych posiadającego bogatą ofertę produktową dla motoryzacji, budownictwa, rolnictwa, farmacji i AGD.

Miejsca pracy dla sanoczan

Spółka powstała w latach 30. XX wieku, po wojnie jej zdecydowany rozwój nastąpił dopiero w latach 70.  Dziś Grupa Sanok Rubber zatrudnia ponad 3 tysiące pracowników, z czego ponad 2 tysiące – w Sanoku.

Jednym z punktów spotkania przedstawicieli zarządu Sanok RC z burmistrzem Tomaszem Matuszewskim była prezentacja nowej hali H4. Hala powstała w 2019 r., jej powierzchnia użytkowa to 18 730 metrów kwadratowych. Jest to hala produkcyjna z funkcją magazynową oraz częścią socjalno-biurową, w której docelowo znajdzie zatrudnienie ok. 400 pracowników.

Co roku Sanok Rubber Company wnosi do budżetu miasta ponad 3 miliony złotych z tytułu podatku od nieruchomości oraz opłat za wieczyste użytkowanie.

Sanok RC w Olchowcach

Rozwój infrastruktury Sanok RC w latach 70. ubiegłego stulecia nastąpił na nieużytkach doliny Sanu oraz polach sąsiadujących z nowo wówczas przyłączoną do Sanoka wsią Olchowce. Lata 90. i transformacja ustrojowa przyniosły kontynuację rozwoju firmy, która wkrótce stała się jednym z największych pracodawców w regionie. Nowa hala produkcyjna powstała właśnie w Olchowcach, gdzie firma znajduje tereny odpowiednie dla swoich potrzeb.

Współpraca z samorządem

– Przyszłość miasta to przede wszystkim przyszłość i rozwój firm, które tworzą nowe miejsca pracy i dzięki którym możemy uchronić się przed niepokojącym zjawiskiem depopulacji. Sanok Rubber Company ma piękną przedwojenną historię, związaną z działalnością dr Oskara Schmidta, założyciela Polskiej Spółki dla Przemysłu Gumowego właśnie w Sanoku. Obecnie zakład jest dumnym spadkobiercą tej tradycji, świetnie się rozwija, ma plany powiększenia swojej oferty. Cieszę się, że po raz kolejny mogłem się spotkać z zarządem Sanok Rubber Company i porozmawiać o rozwoju firmy oraz o roli i wsparciu miasta w realizacji tych planów. Jest to firma, która patronuje wielu inicjatywom społecznym, kulturalnym i sportowym na terenie Sanoka, ale przede wszystkim jest solidnym pracodawcą, co sanoczanie wysoko cenią i co docenia również samorząd miasta – podsumował spotkanie w Sanok RC burmistrz Tomasz Matuszewski.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj