Kolejne zwierzę zastrzelone przez człowieka

Kolejne zwierzę zastrzelone przez człowieka

Niedawno pisaliśmy o wydarzeniu w Międzybrodziu. Pani Katarzyna,  zobaczyła, że z jej psem coś się dzieje, niezwłocznie udała się do kliniki weterynaryjnej. Korek był już w ciężkim stanie, wymiotował krwią. Lekarz, który podjął się operacji poinformował właścicielkę czworonoga, że miał on już w ciele siedem śrutów, a teraz ma kolejną ranę postrzałową – cały artykuł KLIK

 

Kilka dni po tym wydarzeniu, niestety doszło do podobnego incydentu. 25 lutego spacerujący człowiek znalazł zwłoki psa. Znajdowały się w lesie daleko od zabudowań od strony miejscowości Dębna. Powiadomił o tym fakcie Sanocką Straż Ochrony i Ratownictwa Zwierząt. Dyspozytor SOiRZ przyjął zgłoszenie w późnych godzinach wieczornych.

– Natychmiastowo rozpoczęto poszukiwania właściciela psa poprzez ogłoszenie w mediach społecznościowych. 26 lutego w godzinach porannych bezzwłocznie udaliśmy się na miejsce ujawnienia zwłok psa. O sprawie powiadomiona została Komenda Powiatowa Policji w Sanoku. Dokonane zostały oględziny, a truchło zabezpieczone do sekcji zwłok w Wojewódzkim Inspektoracie Weterynarii Zakładu Higieny Weterynarii w Krośnie. W trakcie prowadzonych czynności dzięki ogromnej ilości udostępnień na portalu społecznościowym udało się odnaleźć właścicieli zwierzęcia. Niestety wyniki sekcji zwłok nie pozostawiają złudzeń. Pies poniósł śmierć wskutek postrzału – skomentowała wydarzenia inspektorka SOiRZ. 

Charakter odniesionych obrażeń świadczy, że strzał został oddany z bliskiej odległości. Na podstawie przeprowadzonego badania sekcyjnego stwierdzono, że padnięcie psa nastąpiło w wyniku umyślnego działania osób trzecich. Pocisk został zabezpieczony i przekazany do dyspozycji KPP Sanok do dalszych badań. Dochodzenie o przestępstwo z art.35 ust.1 Ustawy o Ochronie Zwierząt prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Sanoku Wydział Kryminalny pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sanoku. Z uwagi na dobro śledztwa nie udziela się dalszych informacji.

 

 

Wszelkie informacje mogące przyczynić się do ujawnienia sprawcy
lub okoliczności zbrodni prosimy kierować do Komendy Powiatowej Policji w Sanoku nr tel 47 829 63 10 lub Sanockiej Straży Ochrony
i Ratownictwa Zwierząt 668 365 298.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj