Nakręcone serca

Nakręcone serca na pomaganie

Akcja zbierania nakrętek to bardzo popularna forma niesienia pomocy innym. Ludzie chętnie zbierają kolorowe zakrętki, aby wesprzeć działalność charytatywną. Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej również angażuje się w pomoc innym, zachęcając do wspólnej akcji zbierania nakrętek. W Sanoku przy Dworcu Multimodalnym oraz przy głównym budynku SPGK pojawiły się pojemniki na zakrętki w kształcie serca. SPGK „nakręca” akcję „Zbieraj – wrzucaj – pomagaj”.

– Zbierając nakrętki możemy pomóc innych osobom, chorym oraz pokrzywdzonym. SPGK postanowiło wesprzeć działania charytatywne oraz zachowania proekologiczne. Bardzo się cieszę, że inicjatywa spotkała się z pozytywnym odzewem sanoczan, którzy chętnie wrzucają zakrętki do pojemników – mówi Krzysztof Jarosz, prezes SPGK.

Zakład zainstalował dwa pojemniki w kształcie serca do których każdy może wrzucić zakrętki. Pojemniki znajdują się przy budynku głównym SPGK przy ul. Jana Pawła II oraz przy Dworcu Multimodalnym przy ul. Lipińskiego. Pieniądze, które zostaną zebrane dzięki sprzedaży nakrętek zostaną przekazane na działalność charytatywną. W akcję włączyła się Młodzieżowa Rada Miasta Sanoka. Młodzi sanoczanie podkreślają, że będą aktywnie zbierać nakrętki, by pomagać potrzebującym. Radni dodają, że w mieście brakuje tego typu pojemników, zaś wszyscy będą mogli aktywnie włączyć się w pomaganie.

W mieście stoją również pojemniki na Placu Harcerskim, jeden w kształcie neuronu, pieniądze ze sprzedaży kolorowych nakrętek zostają przeznaczone na działalność Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego oddział w Sanoku oraz w kształcie kota, zebrane środki przeznaczane są na działalność Sanockiej Straży Ochrony i Ratownictwa Zwierząt, która pomaga zwierzętom. Nakrętki możemy zbierać z butelek po napojach, opakowań kosmetyków i chemii gospodarczej, pasty do zębów, słoików (np. po kawie rozpuszczalnej), ze słoiczków i buteleczek po lekach i suplementach diety, zatrzaski i obręcze z soków czy mleka, to wartościowy, twardy plastik, oznaczony skrótem HDPE czyli polietylen dużej gęstości .W punktach skupu płaci się za czysty polimer PET (polietylen), z którego są wykonane nakrętki. Po zmieleniu przerabia się go na granulat. W późniejszych etapach z granulatu po dodaniu do niego barwników powstają formy w kształcie wiaderek, doniczek, pudełek czy kolejnych nakrętek. Jeśli zbieramy nakrętki to przed wrzuceniem ich do specjalnych pojemników należy je oczyścić z naklejek, etykiet, cen. To ułatwi i skróci proces ich przeróbki.
dcz

Nakręcone serca

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj