Droga Krzyżowa on-line na ekumeniczną nutę

 „Aby byli jedno…”

Ekumeniczne Drogi Krzyżowe to już 10-letnia tradycja wspólnej modlitwy w Międzybrodziu. Tam po raz pierwszy przy okazji Jubileuszu 500 lat Dobrej Nowiny  latem 2010 roku spotkali się kapłani różnych tradycji  chrześcijańskich, aby z pokorą podjąć trud budowania jedności.  Za Patrona obrano św. Jana Pawła II, którego długi pontyfikat okazał się wyjątkowo bogaty pod względem ekumenicznym. Żywymi znakami międzybrodzkiej ekumenii stały się rosnące w bliskości cerkiewki: dąb i krzyż jerozolimski z krzewów bukszpanu.

W tym roku z uwagi na wciąż trwające zagrożenie epidemiologiczne oraz stworzoną przed rokiem techniczną możliwość transmisji przez TV kablową i złącze internetowe nabożeństwo Ekumenicznej Drogi Krzyżowej zostało wyjątkowo przeniesione do Trepczy. Serdecznie zapraszamy do łączności duchowej  z kapłanami chrześcijańskiego Wschodu i Zachodu wspólnie rozważającymi mękę i  śmierć  naszego Pana Jezusa Chrystusa. Będzie to nasz skromny wkład w wielkie dzieło  budowania jedności Jego uczniów.    

Początek nabożeństwa w Wielką Środę 31 marca 2021 roku o godz. 18:00. Rozważania przy kolejnych stacjach przeplatane będą śpiewem pieśni
o męce  Jezusa. Transmisja Metrosat kanał 237
lub na stronie internetowej parafii Trepcza.

ZAPRASZAMY     (pr)  

                                                                                                                                                                  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj