KORONA ZIEMI SANOCKIEJ - nowy projekt turystyczny Stowarzyszenia Łączy Nas Sanok i partnerów

KORONA ZIEMI SANOCKIEJ – nowy projekt turystyczny Stowarzyszenia Łączy Nas Sanok i partnerów

Już w maju ruszymy razem na szlaki aby poznać piękno Ziemi Sanockiej. Stowarzyszenie Łączy Nas Sanok jest pomysłodawcą i organizatorem akcji – zdobądź regionalną odznakę turystyczną „Korona Ziemi Sanockiej” (KZS).

 

Celem nadrzędnym akcji odznaka KZS jest promocja potencjału turystycznego Ziemi Sanockiej oraz aktywnych form spędzania wolnego czasu, upowszechnianie kultury fizycznej, sportu i turystyki a zarazem zaproszenie mieszkańców oraz turystów do poznania walorów widokowych i kulturowych naszej małej ojczyzny.

 

Do współpracy przy tym projekcie zaprosiliśmy dwóch znanych Sanoczan – przewodników beskidzkich – Łukasza Łagożnego oraz Piotra Kutiaka. Łukasz zdobył już swoją Koronę Ziemi (9 najwyższych szczytów świata z każdego kontynentu), stanął na Dachu Świata (Mt. Everest), teraz czas na powrót do korzeni i wspólne zdobywanie wybranych szczytów górskich w naszej okolicy. Piotr to wytrawny przewodnik górski, wybitny znawca flory i fauny, autor ciekawego bloga o tematyce turystycznej.

Wspólnie z Łukaszem i Piotrem dokonaliśmy autorskiego wyboru 16 najważniejszych, charakterystycznych szczytów poszczególnych pasm i grzbietów górskich Ziemi Sanockiej. Na naszej liście są góry znane i popularne takie jak: Chryszczata, Tokarnia, Gruszka. Nie mogło także zabraknąć górującego nad Sanokiem Orlego Kamienia. Naszą misją jest także popularyzacja mniej znanych zakątków Ziemi Sanockiej. Chcemy Was zatem zabrać w takie miejsca jak Kanasiówka (tuż przy granicy ze Słowacją w okolicy Wisłoka Wielkiego), owiana tajemnicą, trudno dostępna Matragona czy górująca nad Odrzechową góra Patria. Każdy szczyt jest inny, jednakże każdy to wyzwanie i szansa na wspólną wycieczkę, przygodę oraz aktywne spędzenie wolnego czasu.

Odznakę „Korony Ziemi Sanockiej” będzie można zdobywać w trakcie wycieczek górskich (i nie tylko pieszo, także biegiem, na rowerze, na nartach) dokumentując je w specjalnie przygotowanej książeczce, a dalszym etapie w aplikacji mobilnej, która umożliwi zapisanie lokalizacji zdobywcy i zrobienie selfie na szczycie. Chcemy aby docelowo szczyty wchodzące w skład odznaki KZS były oznakowane dedykowaną tabliczką informacyjną. Osoby, które zdobędą wszystkie 16 szczytów będą mogły nabyć odznakę KZS, której projekt jest w trakcie realizacji.

Zakładamy start projektu w niedzielę 9 maja 2021 r. w formie wycieczek indywidualnych. W zależności od aktualnej sytuacji epidemiologicznej planujemy jako Stowarzyszenie przy współpracy z przewodnikami górskimi organizować cykliczne wycieczki na każdy z 16 szczytów Korony Ziemi Sanockiej.

Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem akcji przyjętym uchwałą Zarządu Stowarzyszenia w dniu 19 marca 2021 i śledzenia kolejnych informacji związanych z tym projektem.

Do zobaczenia na szlaku Korony Ziemi Sanockiej!

Regulamin KZS 2021

 

Partnerzy główni:

Łukasz Łagożny                                                                                           Piotr Kutiak 

www.gorymarzen.pl                                                        www.przewodnik-bieszczady.pl 

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj