Świąteczne sukcesy młodych pianistek na dwóch Międzynarodowych Konkursach w Wilnie oraz w Serbii!

Świąteczne sukcesy młodych pianistek na dwóch Międzynarodowych Konkursach w Wilnie oraz w Serbii!

Podczas Świąt Wielkanocnych dotarły do nas dwie wspaniałe wiadomości o sukcesie dwóch młodych pianistek z klasy fortepianu Janusza Ostrowskiego z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Sanoku.

Pianistki zdobyły GRAND PRIX, I – miejsce, II – miejsce i III miejsce w Międzynarodowych Konkursach w WILNIE i SERBII.

Międzynarodowy Konkurs – Festiwal Polskiej Muzyki Fortepianowej im. Fryderyka Chopina w Wilnie, odbywał się drogą internetową (z powodu pandemii) w dniach 22-28 marca,  gdzie:
Laura Pietryka (10 lat) zdobyła GRAND PRIX w swojej kategorii wiekowej i dodatkowo Nagrodę Specjalną za najlepiej wykonany utwór Fryderyka Chopina wśród wszystkich grup wiekowych (do lat 16-tu włącznie).

 

Nikola Knurek (11 lat) zdobyła II – miejsce w swojej kategorii wiekowej.

 

 

XII Międzynarodowy Konkurs Muzyczny WORLD OPEN w Serbii gdzie:
Laura Pietryka zdobyła I – miejsce zdobywając od jurorów 96,66 punktów (na 100 możliwych) w swojej kategorii wiekowej, a Nikola Knurek uplasowała się na III – miejscu w starszej kategorii wiekowej.
– Wspaniałe wyniki dotarły w świątecznym czasie – 5 kwietnia. Wyrazy wdzięczności płyną od nas do Janusza Ostrowskiego za nauczanie i przygotowanie do konkursu po niespełna 4 miesiącach wspólnych lekcji! – powiedziała szczęśliwa mama Laury, Justyna Pietryka.

Nam pozostaje tylko pogratulować za determinację w pracy i talent oraz życzyć młodym artystkom dalszych sukcesów w kroczeniu na Parnas pianistyki.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj