II Konkurs „Katyń w pieśni i poezji” – ogłoszenie wyników

Dla uczczenia 81. rocznicy Zbrodni Katyńskiej, a także w celu rozwijania uzdolnień twórczych, upowszechniania kultury żywego słowa i kultury muzycznej Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej – Koło w Sanoku, Starostwo Powiatowe w Sanoku, Wydział Promocji i Kultury, Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Chrystusa Króla w Sanoku i Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sanoku zorganizowały konkurs recytatorski, wokalny i twórczości własnej.

Wyróżnienie specjalne przyznano zespołowi wokalnemu ze Szkoły Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza w Strachocinie (skład zespołu: Wiktoria Cecuła, Natalia Hydzik, Weronika Krupianik, Michalina Radwańska), który pod opieką Pani Sylwii Staruchowicz wykonał dwie pieśni: „Cisza, modlitwa katyńska” (muz. i sł. Tomasz Struzik) i „ Katyńskie łzy” (muz. i sł. Horytnica)
Laureatkami konkursu recytatorskiego zostały:
I miejsce – Patrycja Winnicka uczennica Szkoły Podstawowej w Sieniawie (opiekun P. Barbara Przybylska-Krukar)
II miejsce – Weronika Potomska (Szkoła Podstawowa w Trepczy, opiekun Pani Joanna Lewicka)
III miejsce – Aleksandra Ropel (Szkoła Podst. nr 1 w Sanoku, opiekun Pani Magdalena Adamkiewicz)
Wyróżnienia w konkursie recytatorskim:
– Lena Statkiewicz (SP 4 Sanok)
– Maja Kukla (SP 1 Sanok)
– Ewa Paprocka (SP Bukowsko)
– Mateusz Adamczyk (SP Trepcza)
W części konkursu „Twórczość własna” przyznano wyróżnienia następującym autorom:
• Aleksandra Błaszczak – SP w Trepczy
• Maja Pacocha – SP w Bukowsku
• Kazimiera Ziemiańska – Besko
Organizatorzy i jury konkursu dziękują wszystkim uczestnikom konkursu za przygotowanie się, przesłanie nagrań i tekstów. Dziękujemy Państwu Nauczycielom za podjęcie się dodatkowych obowiązków. W warunkach pandemii i nauczania zdalnego był to naprawdę duży wysiłek. Dziękujemy za postawę i uczczenie pamięci ofiar Zbrodni Katyńskiej.
mn