Sportowe nagrody rozdane

Sportowe nagrody rozdane

 

W dniu 23 kwietnia w Sali Herbowej odbyło się rozdanie nagród sportowych za wysokie wyniki w krajowym lub międzynarodowym współzawodnictwie sportowym. Nagrody wręczyli Burmistrz Miasta Sanoka Tomasz Matuszewski, wiceburmistrz Grzegorz Kornecki, przewodniczący Rady Miasta Sanoka Andrzej Romaniak, a także radni Agnieszka Kornecka – Mitadis i Radosław Wituszyński.

 

Do Urzędu Miasta w Sanoku wpłynęło 7 wniosków złożonych przez 3 kluby i stowarzyszenia: UKS Niedźwiadki Mosir Sanok – 5 wniosków, Klub Sportowy „Komunalni Sanok”  – 1 wniosek oraz Sanocki Klub Łyżwiarski „Górnik” – 1 wniosek.

Wszystkie wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie i uzyskały akceptację Burmistrza Miasta Sanoka Tomasza Matuszewskiego.

Nagrody w 2021 roku za wysokie wyniki sportowe w krajowym lub międzynarodowym współzawodnictwie sportowym otrzymali:

Zawodnicy UKS „Niedźwiadki” MOSIR Sanok:

Michał Starościak – w sezonie 2019/2020 brał udział w zgrupowaniu kadry narodowej U16. W sezonie 2019/2020 wraz z drużyną młodzika zajął I miejsce w klasyfikacji wszystkich drużyn hokejowych w Polsce oraz w drużynie UKS „Niedźwiadki” MOSIR Sanok zdobył srebrny medal na XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych.

Kacper Rocki – w sezonie 2019/2020 brał udział w zgrupowaniu kadry narodowej U16. W sezonie 2019/2020 wraz z drużyną młodzika zajął I miejsce w klasyfikacji wszystkich drużyn hokejowych w Polsce oraz w drużynie UKS „Niedźwiadki” MOSIR Sanok zdobył srebrny medal na XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych.

Dawid Żółkiewicz – w sezonie 2019/2020 wraz z drużyną juniorów (CLJ) zajął II miejsce w klasyfikacji wszystkich drużyn hokejowych w Polsce, a także w tym samym sezonie (2019/2020) wraz z drużyną młodzika zajął I miejsce w klasyfikacji wszystkich drużyn hokejowych w Polsce. W drużynie UKS „Niedźwiadki” MOSIR Sanok zdobył srebrny medal na XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych.

Filip Wiszyński – w sezonie 2019/2020 wraz z drużyną juniorów (CLJ) zajął II miejsce w klasyfikacji wszystkich drużyn hokejowych w Polsce, a także w tym samym sezonie (2019/2020) wraz z drużyną młodzika zajął I miejsce w klasyfikacji wszystkich drużyn hokejowych w Polsce. W drużynie UKS „Niedźwiadki” MOSIR Sanok zdobył srebrny medal na XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych.

 

Klub Sportowy Komunalni Sanok

  • Emillia Janik – od kilku lat osiąga sukcesy zdobywając wielokrotnie miejsca medalowe w Mistrzostwach Województwa i prestiżowych mitingach. Regularnie wypełnia minima na Mistrzostwach Polski z każdym rokiem osiągając coraz lepsze rezultaty i wyższe miejsca.

Nagroda dla Emilii została złożona na ręce trenera Ryszarda Długosza.

Sanocki Klub Łyżwiarski „Górnik”

– zawodniczka Julita Krawiec – w roku 2020 osiągnęła wysokie wyniki sportowe w swojej kategorii wiekowej. W zawodach rangi ogólnopolskiej zdobywała wyniki klasyfikujące ją na pierwszych miejscach na podium medalowym.

Nagrodę burmistrza otrzymał również prezez Klub UKS „Niedźwiadki” MOSIR Sanok –  Michał Radwański – polski hokeista, zawodnik reprezentacji Polski, wychowanek sanockiego klubu hokejowego, działacz hokejowy. Inicjator powstania w Sanoku Ośrodka Szkolenia Hokeja na Lodzie, prezes klubu STS Sanok, drużyny seniorskiej, która po 4 – letniej przerwie zakwalifikowała się do rywalizacji fazy Play-off.

– Chciałem bardzo serdecznie pogratulować zawodnikom. Przede wszystkim samozaparcia, zacięcia, dążenia do celów które sobie stawiacie. Chciałbym by ta rywalizacja była zawsze na zasadach fair play, a także by omijały was kontuzje, bo to bardzo ważne w sporcie – powiedział burmistrz Tomasz Matuszewski.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj