Sanockie tradycje 3 Maja

Sanockie tradycje 3 Maja

Od otwarcia wystawy „Sanockie tradycje 3 Maja” na dziedzińcu sanockiego zamku rozpoczęły się w naszym mieście obchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji z udziałem władz samorządowych starosty sanockiego Stanisława Chęcia, burmistrza miasta Sanoka Tomasza Matuszewskiego, zastępców Artura Kondrata i Grzegorza Korneckiego, przewodniczącego Rady Miasta Andrzeja Romaniaka.

Dyrektor Muzeum Historyczne W Sanoku dr Jarosław Serafin przywitał zebranych, opowiedział o idei wystawy i zaprosił do zwiedzania. Wystawę ilustrują liczne reprodukcje dzieł sztuki, fotografie i archiwalia przedstawiające przebieg obchodów na przełomie ostatnich dziesięcioleci. Wystawę można obejrzeć do końca czerwca br.
Uroczystości upamiętniające 230. rocznicę uchwalenia konstytucji to również  się msza św. w kościele pw. Przemienienia Pańskiego. Wierni modlili się w intencji Ojczyzny i wysłuchali patriotycznej homilii. Po mszy św. delegacje złożyły wiązanki przed pomnikiem Tadeusza Kościuszki i Krzyżem Pamięci. W imieniu mieszkańców Sanoka wiązankę złożył burmistrz miasta Sanoka Tomasz Matuszewski wraz z przewodniczącym Rady Miasta Andrzejem Romaniakiem, zastępcami Arturem Kondratem, Grzegorzem Korneckim i sekretarzem miasta Bogdanem Strusiem. Wiązanki złożyli również posłanka na Sejm RP Joanna Frydrych, wicestarosta sanocki Janusz Cecuła, przedstawiciele organizacji i związków wojskowych oraz kombatanckich, NSZZ Solidarność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj