JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI - #challengeniebieskiemotyle2021

JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI – #challengeniebieskiemotyle2021

Pod takim hasłem Żłobek Samorządowy nr 2 w Sanoku przyłączył się do wyzwania zainicjowanego przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu. Celem akcji jest „poszerzenie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom”.

– Wyzwanie #challengeniebieskiemotyle2021, to akcja upamiętniająca Światowy Dzień Autyzmu przypadający 2 kwietnia i mający na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. Choć coraz więcej wiemy na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu, wciąż jest jeszcze wiele niewyjaśnionych kwestii w tym zakresie. „Niewiadome” kwestie dotyczące autyzmu mogą wzbudzać lęk, niezrozumienie, rodzić sztywne, a często nawet niewłaściwe przekonania. Dlatego też Dzień Świadomości Autyzmu może być doskonałą okazją do pochylenia się nad problemami tych osób, zrozumienia ich, a także zbudowania pewności, że każdy z nas na swój sposób może im pomagać, chociażby poprzez akceptację oraz unikanie wykluczania osób ze spektrum autyzmu. Wspólnie starajmy się tworzyć przyjemne otoczenie i pamiętajmy o tym, jak ważna jest akceptacja różnorodności i odmienności. Dziękujemy Żłobkowi Samorządowemu w Lesku za nominację.  – przeczytaliśmy na profilu społecznościowym Żłobka.

Wszystkie akcje, promujące zrozumienie siebie nawzajem zasługują na rozpowszechnianie i powielanie. Akcja „żłobka” ma jeszcze jeden atut… Patrząc na zdjęcia słodkich maluchów, nie trzeba już nawet słodzić kawy 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj