Melisa Skubisz zdobyła III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Smyczkowych w Elblągu

 

Organizatorem konkursu jest Centrum Edukacji Artystycznej, ZPSM w Elblągu oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Muzyki. Odbywa się cyklicznie co dwa lata i nawiązuje do wieloletniej tradycji przesłuchań konkursowych uczniów szkół muzycznych II stopnia. Zawsze były one dla smyczkowców największym wydarzeniem artystycznym i najważniejszym sprawdzianem umiejętności. Tegoroczna VII edycja ze względu na pandemię koronawirusa została przeprowadzona w wersji online na podstawie przesłanych przez uczestników nagrań.

Konkurs ten jest rekomendowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Do rywalizacji zgłosiło się ponad 200 młodych muzyków. Jury składające się z wybitnych profesorów uczelni muzycznych wyłoniło grono laureatów wśród których na trzecim miejscu  znalazła się Melisa Skubisz. Wykonała piękne i wymagające utwory :

Koncert skrzypcowy e – moll  Op 64 cz.I.  F. Mendelssohn–Bartholdy oraz Scherzo – Tarantelle, Op 16 H. Wieniawskiego.

Pochodząca z Bezmiechowej skrzypaczka jest uczennicą Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Sanoku w klasie pani Grażyny Dziok, która otrzymała dyplom wyróżnienia dla pedagoga. 

– Meliskę zaczęłam uczyć, gdy była sześcioletnią dziewczynką. Zawsze miła, subtelna i samodzielna. Gra na skrzypcach, to jej decyzja, jej chęci i pasja. Jest wspierana bardzo przez rodziców i przeze mnie , jako pedagoga .Jednak to jak się rozwija, osiągnięcia i determinacja  to wyłącznie jej zasługa, jej miłość do skrzypiec. Melisy grę cechuje skupienie i pokora wobec problemów technicznych, szlachetny dźwięk, umiejętność budowania nastroju. Jestem z niej bardzo dumna. – skomentowała sukces skrzypaczki nauczycielka. 

Melisa od niedawna studiuje ona także na wiedeńskim Uniwersytecie Muzyki i Sztuk Performatywnych w klasie prof. Anny Gutowskiej.

Przy fortepianie towarzyszyła Melisie pani Dorota Skibicka, nagrania dokonał pan Grzegorz Bednarczyk.

mn