270 osób wzięło udział w konsultacjach społecznych dotyczących wyłączeniu Olchowiec z terenu Sanoka. 255 ankietowanych było przeciwnych takiemu pomysłowi. Konsultacje były przeprowadzone w okresie od 14 do 21 maja.
LECE W MIASTO™

Dlaczego konsultacje ws. Olchowiec? Wyjaśniamy

 

Mieszkańcy Olchowiec są zdezorientowani: dlaczego mają się wypowiadać na temat włączenia Olchowiec do granic administracyjnych gminy wiejskiej Sanok? Zwłaszcza teraz, kiedy wojewoda wyraziła pozytywną opinię w sprawie przyłączenia Bykowiec do miasta?

Wyjaśniamy

Radni gminy wiejskiej Sanok podjęli uchwałę, by wnioskować o przyłączenie Olchowiec do terytorium gminy wiejskiej i z dzielnicy miasta uczynić sołectwo. Propozycja została zgłoszona na sesji rady gminy wiejskiej tuż po tym, kiedy władze Sanoka podjęły działania w sprawie rozszerzenia granic administracyjnych miasta.

Przypominamy

Olchowce są dzielnicą Sanoka od 1972 roku. W mieście co chwilę zapadają decyzje na temat inwestycji w Olchowcach. Przypomnijmy niektóre z ostatnich, takie jak budowa domu przedpogrzebowego na cmentarzu, naprawa dachu remizy strażackiej, remonty i naprawy nawierzchni dróg, m.in. ul. Szewskiej, oświetlenie ulicy Turystycznej i ulicy Łącznej, miejsca postojowe przy ul. Witkiewicza, budowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej przy ul. Batorego czy Kolorowej.

Brzmi jak żart, ale…

Już kiedyś o tym pisaliśmy: brzmi to trochę, jak żart: gmina wiejska Sanok chce przyłączyć Olchowce do swojego obszaru. Propozycja padła i nabrała „mocy urzędowej”, a to oznacza podjęcie koniecznych procedur, w tym konsultacji społecznych.

Konsultacje muszą się odbyć

Konsultacje muszą się odbyć, ponieważ do ich zorganizowania zobowiązuje Burmistrza Miasta Sanoka uchwała Rady Gminy Sanok. Dla zupełnie niewtajemniczonych dodajemy informację, że wójtem gminy wiejskiej jest Anna Hałas, natomiast przewodniczącym Rady Gminy Sanok jest Tadeusz Wojtas.

Rada dzielnicy już się wypowiedziała

W sprawie poszerzenia gminy wiejskiej o dzielnicę Sanoka wypowiedziała się Rada Dzielnicy Olchowce: w podjętej 1 lutego uchwale „Rada Dzielnicy Olchowce nie wyraża zgody na przystąpienie do procedury zmiany granic Gminy Sanok polegającej na włączeniu do terytorium Gminy Sanok terytorium położonego w Gminie Miasta Sanoka obręb ewidencyjny Olchowce”.

Mieszkańcy mogą się wypowiedzieć

Mieszkańcy Olchowiec i Wójtostwa mogą w konsultacjach społecznych wyrazić swoją opinię na temat pomysłu przyłączenia Olchowiec do gminy wiejskiej. Bez względu jednak na frekwencję i wynik konsultacji muszą sobie zdawać sprawę, że wójt i Rada Gminy nie złożyli wniosku do wojewody podkarpackiego w tej sprawie. Uruchomili jedynie procedurę, której następstwem jest konieczność zorganizowania konsultacji społecznych przez Burmistrza miasta Sanoka.

Ogłoszenie o konsultacjach

Ogłoszenie o konsultacjach społecznych w Olchowcach i na Wójtostwie znajduje się tutaj: https://www.sanok.pl/ogloszenie-o-konsultacjach-spolecznych-ws-wylaczenia-z-sanoka-dzielnicy-olchowce/

Dlaczego konsultacje ws. Olchowiec? Wyjaśniamy

Reklama

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj