SANOK Mobile Photo Trip 15-16 maj 2021

SANOK Mobile Photo Trip 15-16 maj 2021

Grupa fotografów z całej Polski pokaże Sanok na zdjęciach, wykonanych za pomocą urządzeń mobilnych (telefonów lub tabletów). W nadchodzący weekend 15-16 maja odbędzie się kolejne z comiesięcznych spotkań fotografów mobilnych w ramach piątej edycji Mobile Photo Trip. Rozpoczęcie: godz. 9.30 dworzec PKP Sanok.

Tym razem fotografowie, wykonujący zdjęcia jedynie za pomocą telefonów komórkowych, wyjątkowych kadrów szukać będą w Sanoku. W sobotę uczestnicy przedsięwzięcia odbędą spacer ulicami miasta, odwiedzą między innymi starówkę miasta, zabytkowe autobusy SAN H01 i H9-20, muzeum historyczne, murale Arkadiusza Andrejkowa, nowoczesną architekturę dworca PKS oraz areszt śledczy. Natomiast w niedzielę fotografowie zwiedzą Muzeum Budownictwa Ludowego. W roli gospodarza oprowadzającego po mieście wystąpi Piotr (IG: @jajko_) – mieszkaniec Podkarpacia, oraz członek naszego Stowarzyszenia Mobile Photo Trip. Zawsze lubił fotografować telefonem, ale dopiero jak trafił na jedno z comiesięcznych spotkań – uświadomił sobie, że aparat mu nie jest potrzebny. Podczas spaceru powstaną setki zdjęć, które będzie można zobaczyć w mediach społecznościowych pod hasztagiem #mobilephototrip_sanok. Mobile Photo Trip to cykl comiesięcznych spotkań fanów fotografii mobilnej, tj. wykonywanej za pomocą aparatu fotograficznego w telefonie komórkowym. Co miesiąc grupa fotografów z całej Polski odwiedza inne miasto, gdzie wraz z gospodarzem (lokalny fan fotografii mobilnej) poznaje jego zakamarki. Podczas oprowadzania po mieście powstaje kilkaset zdjęć prezentujących codzienny tryb życia miasta, jego zabudowę, architekturę, mieszkańców i lokalny koloryt. Cały cykl spotkań trwa od września do czerwca i obejmuje 10 miast. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Sanoka Pan Tomasz Matuszewski.

Jesteśmy MobilePhotoTrip, a nasze działania skupiamy na promowaniu fotografii mobilnej. Stanowimy grupę pasjonatów, która posiada otwartą formułę i działa we współpracy z innymi podmiotami, stowarzyszeniami, inicjatywami i artystami. Tworzymy społeczność fotografów mobilnych, zaangażowanych w rozwój kultury dostępnej dla każdego. Organizujemy Międzynarodowy Festiwal Fotografii Mobilnej Yes I’m Mobile, który stanowi przestrzeń rozwoju i okazję do prezentacji szerokich możliwości fotografii mobilnej. Naszą misją jest rozwój poprzez fotografię jak największej oraz jak najbardziej zróżnicowanej grupy ludzi. Fotografia mobilna nie jest dla nas sztywnym medium, a dzięki swoim szerokim możliwościom przyjmuje formę sztuki przystępną dla wszystkich jej odbiorców. Pomysł na Mobile Photo Trip narodził się w czerwcu 2015 roku, a już w listopadzie odbyło się pierwsze nasze spotkanie w Bytomiu. Na pierwszą edycję zostało zaplanowanych 8 miast w Polsce. Sukces pierwszych kilku spotkań sprawił, że wraz z grupą sześciu osób zaczęliśmy planować drugą edycję, a w kolejnym roku trzecią. 7-8 września 2019 spotkaniem w Jeleniej Górze otworzyliśmy piąty sezon Mobile Photo Trip, w którym kolejno odwiedziliśmy miasta: Kędzierzyn-Koźle, Warszawa (w ramach cyklu FOTOpowroty), Nowy Sącz / Stary Sącz, Kalisz, Łódź (w ramach cyklu FOTOpowroty), po rocznej przerwie z powodu pandemii, grupa fotografów odwiedziła Elbląg i Legnicę, a 26 i 27 czerwca zakończy sezon odwiedzając Chorzów.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/MobilePhotoTrip/ https://www.instagram.com/mobilephototrip/ organizator: Stowarzyszenie Mobile Photo Trip partnerzy: Autosan Sp. z o.o., Muzeum Historyczne w Sanoku, Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, Miasto Sanok – Patronat Honorowy Burmistrza Miasta

mn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj