„BRITISH OR AMERICAN?”

Jeszcze przed trzecią falą pandemii – 26 lutego 2021r. w Szkole Podstawowej nr 3 odbyła się już XXI edycja powiatowego konkursu wiedzy o krajach anglojęzycznych i języku angielskim „British or American”.

Uczniowie z Sanoka i okolic zaprezentowali olbrzymią wiedzę z zakresu historii, geografii, literatury, filmu, polityki, sportu i muzyki, a to wszystko w języku angielskim. Wszyscy finaliści wykazali się nie tylko dużą znajomością języka angielskiego, ale przede wszystkim szeroką wiedzą ogólną i umiejętnością obserwacji otaczającego nas świata.
Publikujemy wiadomość z pewnym opóźnieniem, ponieważ liczyliśmy na uroczyste podsumowanie konkursu, ale pandemia pokrzyżowała nam plany.

W tym roku ścisłym finale konkursu wzięło udział 20 uczniów reprezentujących szkoły z naszego powiatu. To nieco mniej niż zwykle, ale zwalamy to na pandemię! Konkurs został przeprowadzony w formie stacjonarnej, ale oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego.

Zwyciężczynią konkursu została utalentowana uczennica Szkoły Podstawowej nr 9 – Aleksandra Pelc.

Konkurs objął swoim patronatem Burmistrz Miasta Sanoka – dzięki temu otrzymali wspaniałe nagrody!. Co więcej – konkurs wpisany jest na listę konkursów Kuratora Oświaty i laureaci czyli zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymają dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkół średnich. Poniżej prezentujemy listę laureatów i finalistów konkursu:

I miejsce – Aleksandra Pelc (SP9), II miejsce (ex aequo) – Zofia Chorążak(SP8) i Adrian Florko(SP3), III miejsce – Karolina Nitka(SP9) i Kacper Stach(SP3),wyróżnienia: Milena Bińczak(SP9), Wiktoria Marczak(SP8) oraz Izabela Niedźwiedź(SP3).

Organizatorki konkursu – Małgorzata Jezior, Anna Nater-Chlebińska i Agnieszka Nagórny wraz z Dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 3 bardzo dziękują wszystkim uczestnikom za pracę i zaangażowanie, a nauczycielom za wspaniałe przygotowanie uczniów, mimo utrudnionej formy kontaktu.

Jeszcze raz gratulacje dla wszystkich laureatów i finalistów. Dziękujemy, że podjęliście wyzwanie!

mn

Reklama

1 KOMENTARZ

  1. Czy nam sie to podoba czy nie, angielski jest najwazniejszym jezykiem zachodniego swiata, swiata w ogole. POLACY, uczyc sie tego jezyka tak na powaznie !!! W wielu krajach nawet biedniejszej Europy, policjant, konduktor w pociagu, kobieta w sklepie dobrze mowi po angielsku !!!!!
    Anglosaski system polityczny, oswiatowy, swiat prawa rzadzi swiatem,
    dotychczas lepszego ludzkosc nie wymyslila !!!! Brawo nauczyciele w Sanoku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj