3 oryginalne pomysły na prezent z okazji Dnia Matki

3 oryginalne pomysły na prezent z okazji Dnia Matki

Każda mama powinna być doceniana. Szacunek i wdzięczność trzeba okazywać przez cały rok, ale szczególnym świętem jest Dzień Matki. W polskiej tradycji przyjęło się, że tego dnia wręczamy naszym mamom upominki, będące wyrazem miłości i podziękowań za ich obecność. Wiele osób nie wie, co podarować, w związku z czym przedstawiamy 3 pomysły na oryginalny prezent dla mamy.

Smartwatch/Smartband czyli nowoczesny gadżet z wieloma przydatnymi funkcjami

Popularność tego typu urządzeń rośnie z roku na rok. Duża funkcjonalność sprawia, że używane są zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Elektroniczny zegarek, czy opaska doskonale sprawdzi się jako prezent dla każdej mamy, niezależnie od jej wieku, czy aktywności. Młodsze osoby docenią nowoczesny design oraz przydatne funkcje, które wspomogą codzienne treningi (funkcje sportowe i zdrowotne), czy ogólnie pojęte funkcjonowanie (zegarek, otrzymywanie powiadomień). Dobrym pomysłem jest również podarowanie takiego gadżetu osobie starszej, ponieważ urządzenia są łatwe w obsłudze i mogą zachęcić do dbania o zdrowie i regularnego kontrolowania funkcji życiowych, dzięki wbudowanemu ciśnieniomierzowi, czy pulsoksymetrowi. Smartwatch jako prezent na Dzień Matki jest wyrazem troski o zdrowie najbliższej osoby.

Fotoksiążka czyli uwiecznienie cudownych chwil razem

Doskonałym pomysłem na prezent z okazji Dnia Matki jest również spersonalizowana fotoksiążka. Tego typu upominek z pewnością ucieszy każdą mamę. Podarowanie fotoksiążki, w odróżnieniu od zakupu zwykłego przedmiotu, pokazuje inwencję w tworzeniu prezentu, ponieważ osobiście należy dobrać do niej zdjęcia. Powinny one przedstawiać chwile spędzone razem z mamą oraz przypominać o sytuacjach, w których była ona szczęśliwa. Taki prezent jest szczególnie ceniony, ponieważ posiada wartość sentymentalną, do której można wracać. Wspólne oglądanie zdjęć to dobra rozrywka, a przeglądanie fotoksiążki może być również sposobem spędzania czasu z dziećmi, czy wnukami. Decydując się na taki upominek warto zwrócić uwagę na grubość papieru i jakość wykonania, po to by zachował się on na lata.

Kosmetyki do kąpieli czyli sposób na domowe SPA

Każda kobieta zasługuje na odrobinę relaksu i czasu tylko dla siebie. Prezentem, który może go umilić są olejki do kąpieli i kosmetyki pielęgnacyjne, które w połączeniu z zestawem świec zapachowych pozwolą urządzić domowe SPA. Tego typu zestaw ucieszy z pewnością każdą mamę, ponieważ będzie mogła się odpowiednio zrelaksować, zadbać o siebie i zapomnieć o trudach dnia codziennego. 

Jakich prezentów w okazji Dnia Matki unikać? 

Dzień Matki to wyjątkowe święto, z związku z czym upominek z tej okazji powinien być dedykowany wyłącznie dla mamy. Zdecydowanie odradza się kupowania prezentów praktycznych, a w szczególności tych przedmiotów, które stanowią standardowe wyposażenie domu, i korzystają z nich wszyscy domownicy. W takiej sytuacji lepiej kupić standardowe kwiaty, czy czekoladki.

Prezentem, który ciężko ocenić są perfumy i kosmetyki. Z reguły nie powinno się ich kupować, ponieważ większość kobiet używa sprawdzonych rozwiązań. W przypadku perfum nie ma również pewności, że trafimy w gust naszej mamy. Z drugiej strony, jeżeli dobrze znamy jej upodobania i wiemy jakich kosmetyków używa, tego typu prezent może być świetnym rozwiązaniem.

Dzień Matki to doskonała okazja by okazać naszej mamie miłość i wyrazy wdzięczności. Dobrze jest w tym celu spotkać się z mamą i spędzić trochę czasu razem. Oczywiście miłym gestem będzie również podarowanie upominku, który sprawi jej radość. Kluczem jest jednak właściwy wybór prezentu, ponieważ nie każdy podarunek jest odpowiedni dla tej okazji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj