Uczniowie Sp8 zdobyli certyfikat w trakcie nauczania zdalnego

Uczniowie SP 8 zdobyli certyfikat w trakcie nauczania zdalnego

Połonin czar ma taką moc,Uczniowie Sp8 zdobyli certyfikat w trakcie nauczania zdalnego
Że gdy je ujrzysz pierwszy raz,
Wrócić chcesz znów za rok,
Z poranną rosą czekać dnia…

Autor: A. Starzec, „Bieszczadzkie reggae”

 

CERTYFIKAT ODEBRANY!

8 czerwca uczennice Natalia Gałuszka, Izabela Bastone, Oliwia Wójcik, Emilia Zając, Milena Szyndlar, Zofia Śliwiak, Marcelina Chamerska, Anita Wietchy pod opieką Pani Marii Trzeciak uroczyście zostały pasowane na Ambasadora Bieszczadzkiego Parku Narodowego  i odebrały Certyfikat, wyróżniający pracę całej społeczności szkolnej na rzecz ochrony środowiska. Praca z mapą, odkrywanie tajników bieszczadzkiej przyrody, słońce i piękne widoki – to wszystko czego doświadczyli uczniowie  podczas wycieczki zorganizowanej przez BdPN. Wręczenie nagród, pamiątkowych koszulek i parkowych gadżetów było uwieńczeniem działań nad projektem edukacyjnym ,,Zostań medialnym ambasadorem Bieszczadzkiego Parku Narodowego – dzikiego królestwa Rysia Pędzelka”. 

W czasie wycieczki było wiele atrakcji przyrodniczych, edukacyjnych i ekologicznych, dużo radości i wrażeń dostarczyło uczniom między innymi:

  • pasowanie gałązką bukową na Ambasadora BdPN oraz wręczenie certyfikatu i pamiątkowych nagród
  • przejście z Przełęczy Wyżniańskiej zielonym szlakiem na Połoninę Caryńską
  • ognisko z poczęstunkiem i inne atrakcje

Podczas wycieczki otrzymaliśmy dawkę cennej wiedzy dotyczącej orientacji w terenie, pracy z mapą i kompasem oraz zasad zachowania na terenie parku. Dziękujemy Paniom, pracownikom BdPN za ciekawe oprowadzenie najsłynniejszym bieszczadzkim szlakiem,  za życzliwość i motywację podczas  trudnych momentów wejścia na Połoninę. Połonina Caryńska została zdobyta! Dla większości było to pierwsze podejście i pierwszy pobyt w Bieszczadach – ale  mocno wierzymy   że nie ostatni. Na koniec w nagrodę za trud wędrowania, odwiedziliśmy Słodki Domek w Lesku w którym czekał na nas słodki poczęstunek.

Dziękujemy również opiekunom wycieczki p. Anecie Pelc, p. Elżbiecie Buczek oraz  p. Monice Bastone. 

mn

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj