Szczepimy się – jesteśmy odpowiedzialni!

Szczepimy się! Bez wcześniejszej rejestracji! Dla seniorów i osób niepełnosprawnych ruchowo urząd miasta organizuje dowóz do punktu szczepień. Szczepionki firmy Johnson&Johnson czekają na 1000 chętnych – szczepienie jest jednorazowe i odporność uzyskujemy już po przyjęciu pierwszej dawki.

Kto nas zaszczepi?

Szczepienia będą prowadzili lekarze i pielęgniarki Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Sanoku. Kadra medyczna oraz szczepionki będą dostępne dla dorosłych mieszkańców nie tylko z Sanoka, ale też sąsiednich miast i powiatów.

Gdzie i kiedy się szczepimy?

Punkt szczepień zostanie zorganizowany w budynku Szpitala Powiatowego w Sanoku. Termin, kiedy mogą się tam zgłaszać osoby bez wcześniejszej rejestracji to 19 czerwca (sobota) w godzinach od 10.00 do 16.00 oraz 20 czerwca (niedziela) od godz. 11.00 do 17.00.

Kto jest organizatorem?

Szczepienia są organizowane w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 przy współudziale NFZ, Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, Starostwa Powiatowego w Sanoku oraz Urzędu Miasta Sanoka.

Co zyskujemy?

Przyjęcie szczepionki to w dzisiejszych czasach wyraz odpowiedzialności za zdrowie własne i bliskich. To także możliwość uzyskania unijnego paszportu zdrowotnego (w tym wypadku już po pierwszej dawce szczepionki firmy Johnson&Johnson), który ułatwi nam podróżowanie. Paszport zdrowotny to cyfrowe świadectwo szczepień, które będzie zwalniać osoby zaszczepione z obowiązku wykonywania testów lub odbywania kwarantanny.