Auto detailing – czyli jak odnowić wygląd samochodu

 

Któż z nas nie chciałby podróżować samochodem błyszczącym jak z salonu? Świeży środek, połyskująca karoseria, idealnie wyczyszczone zakamarki wnętrza auta… to cechy, które umilą każdą trasę. Można je uzyskać korzystając z auto detailingu – usługi, która zyskuje coraz większą popularność wśród użytkowników samochodów.

Na czym polega auto detailing?

Zmiany w SPGK. Rada nadzorcza odwołała prezesa Spółki– Jest to staranne usuwanie zabrudzeń wnętrza samochodu oraz powłoki lakierniczej. Czyszczenie polega na wieloetapowym aplikowaniu specjalistycznych detergentów, które nie są dostępne w powszechnej sprzedaży. Płyny usuną wierzchnią warstwę nieczystości, zniwelują głębsze zabrudzenia i utrwalą efekt wyjściowy – mówi specjalista od spraw detailingu Zakładu Obsługi Technicznej przy SPGK Sp. z o.o. Samo wykonanie zabiegu wymaga kilku godzin skrupulatnej pracy. Usługę może wykonać wyłącznie przeszkolona do tego osoba za pomocą profesjonalnego sprzętu. Tylko wówczas uzyskamy pożądany efekt na dłużej.

Auto detailing to nie tylko mycie pojazdu, to kosmetyka, która oprócz zabrudzeń usunie również drobne defekty lakiernicze. Niewielkie, płytkie zarysowania na powłoce lakierniczej czy na szybach zostaną zniwelowane. Wieloetapowy proces pozwoli na osiągnięcie efektu samochodu jak z salonu. Specjalistyczne płyny pozwalają utrzymać efekt na kilka miesięcy, a rezultatem jest również ochrona wierzchniej warstwy lakierniczej przed ponownym zabrudzeniem. Pyły i piasek nie złapią szybko nawierzchni, a szyba będzie przejrzysta co najlepiej odzwierciedli efekt jazdy podczas deszczu.

Koszt wykonania usługi jest uzależniony od obszaru jaki chcemy objąć auto detailingiem – bo oczywiście klient ma prawo skorzystać z kompleksowej usługi kosmetyki całego samochodu, bądź tylko jego wnętrza. Dobra firma przy zdaniu auta przeszkoli klienta jak wygląda korzystanie z myjni po wykonaniu auto detailing, aby efekt utrzymał na dłużej.

mn