Uzdrowisko dla dzieci możliwe na tych wakacjach!

Podkarpacki NFZ zaprasza na uzdrowiskowe leczenie dzieci do 9 miejscowości w kraju. Skierowanie wystawione przez lekarza i dostarczone w najbliższym czasie, może być jeszcze zrealizowane podczas zbliżających się wakacji.

 

Skierowanie na leczenie uzdrowiskowe wystawia lekarz ubezpieczenia zdrowotnego – również lekarz rodzinny, biorąc pod uwagę aktualny stan zdrowia pacjenta i brak przeciwwskazań do tego typu leczenia. Wystawione skierowane należy w ciągu 30 dni od jego wystawienia przez lekarza przesłać lub dostarczyć do Oddziału Funduszu.

 

Mimo, że Narodowy Fundusz Zdrowia nie zapewnia kierowania swoich ubezpieczonych do wybranych przez nich uzdrowisk oraz w wybranych terminach, liczba wolnych miejsc pozwala kierować małych pacjentów na leczenie podczas zbliżających się wakacji. Miejsce określane przez lekarz specjalistę w dziedzinie balneologii i medycyny fizykalnej lub rehabilitacji medycznej dokonującego aprobaty skierowania może być wyznaczone w oparciu o kryterium wiekowe spośród 9 miejscowości w Polsce.

 

Sanatoryjne leczenie uzdrowiskowe dla dzieci pod opieką osoby dorosłej od 3 do 6 roku życia.

Pobyt trwa 21 dni i jest dla dzieci bezpłatny, opiekun dziecka ponosi zaś pełny koszt pobytu według cennika zakładu lecznictwa uzdrowiskowego. Dostępne miejsca w:

– Rymanowie

– Rabce

– Dąbkach

– Szczawnicy

 

Szpitalne leczenie uzdrowiskowe dla dzieci od 3 do 18 roku życia.

Pobyt trwa 27 dni i jest bezpłatny, a uzdrowisko zapewnia naukę w ramach szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum ogólnokształcącego, jeśli wyjazd jest w roku szkolnym. Dostępne miejsca w:

– Rymanowie

– Rabce

– Kołobrzegu

– Kudowie

– Ciechocinku