CHMIELOWISKO

CHMIELOWISKO – Wspólnie

CHMIELOWISKO to spotkanie artystów bieszczadzkich i nie tylko – na wspólnym graniu znajomych i Przyjaciół.

Jak co roku odbywa się w Kalnicy w Centrum Wypoczynkowo-Konferencyjnym Bogdanka. Termin 02-04 lipca 2021.

Pomysłodawcą Chmielowiska był Chmielu – Przemysław Chmielewski – bieszczadzki Bard, który odszedł na Niebieskie Połoniny w styczniu 2017 roku. 

Rodzina i Przyjaciele podjęli decyzję o zorganizowaniu spotkań ku pamięci Chmiela, ale także wielu innych, których z nami już nie ma. 

Spotkania zawsze miały charakter „pro bono”, nie mamy ani sponsorów ani żadnych dofinansowań. Dotychczasowe koszty ponosiliśmy dzięki pomocy Przyjaciół i własnej kieszeni.

Ten rok jednak jest inny. Branża artystyczna i nie tylko porządnie ucierpiała.  

Stąd podjęliśmy decyzję, by naszych wykonawców jednak wesprzeć finansowo, chociaż w niewielkim stopniu, ale wesprzeć. Ponadto musimy ponieść także inne koszty, które niestety obecnie trochę nasze możliwości finansowe przekraczają.

Zapadła decyzja o zorganizowaniu zbiórki. 

Jeśli chcesz, możesz – prosimy o wsparcie. Nie ważne jaką kwotą się podzielisz…. ziarnko do ziarnka, a zawsze będzie to dla nas pomoc, a dla Was satysfakcja, że jednak coś NAM Wszystkim się udało, na przekór losowi.

Link do zbiórki KLIK

CHMIELOWISKO będzie dla Nas i dla Was – na przekór wszystkiemu, a dla dobra naszego wspólnego.

Piątek 2 lipca
Zaczynamy w piątek oficjalnie o godzinie 16.00. Jednak scena wraz z akustykiem będzie dla Was od godziny 14.00. Chcesz zagrać, chcesz ze znajomymi zrobić wspólny muzyczny kawałek – proszę bardzo. Dla Was jesteśmy.
Piątek dniem Bieszczadzkiego Grajka. W tym dniu poprowadzi nas ze sceny Mirosław Welz, poeta – długoletni Przyjaciel Chmiela, autor większości tekstów.
Na scenie zobaczymy między innymi: Andrzej Czyż, Łysy, Piotr Rogala, Jurek Krupa, Maciej Jóźwik, Janusz Płoszaj, Paweł Lewandowski, Piotr Michna, Marcepan, Kapela z Przypadku, zespół Mimo Wszystko, Marcowe Anioły, a lista jeszcze nie jest zamknięta 
Piątek dla nas nie kończy się o północy, więc granie do rana, jeśli sił i mocy Wam starczy.
W tym dniu mile widziane na scenie utwory dla Chmiela, bądź śpiewane przez Chmiela.

Sobota 3 lipca
Sobota pod hasłem: Bieszczady, Poezja i Blues. Ten koncert poprowadzi znany poeta Andrzej Ciach.
Scena dla ochotników już będzie czuwać od godziny 14.00
Rozpoczynamy oficjalnie o godzinie 16.00
Spotkamy się z nowymi artystami, z czego ogromnie się cieszymy.
Na scenie zobaczymy między innymi: Tomek Motyka, HEBAN Hebanowski, Wawrzyniak Andrzej, Robert Myszkal z Rodziną, Mimo Wszystko, Tosiek Muracki, PIOTR POLOK BAND.
Rozmowy z kilkoma artystami jeszcze trwają, więc lista wykonawców nie jest zamknięta 🙂