Wiesław Banach uhonorowany statuetką

Wiesław Banach uhonorowany statuetką „Teraz Polska”

 

Wiesław Banach, były dyrektor Muzeum Historycznego, uhonorowany statuetką „Teraz Polska”.

Miło nam poinformować, że  były dyrektor  Wiesław Banach, za szerzenie polskości poza granicami kraju, został uhonorowany statuetką „Teraz Polska”. Wieczorna uroczystość z udziałem ok. 200 zaproszonych gości odbyła się 23 czerwca 2021 r. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w podrzeszowskiej Jasionce. Statuetki wręczono trzem osobom. Galę uświetnił okolicznościowy koncert, podzielono wielki „firmowy” tort.  SERDECZNIE GRATULUJEMY!

 

WYRÓŻNIENIE „PROMOTOR POLSKI”

Wizerunek Polski budują nie tylko produkty, usługi i innowacje, ale także – a może przede wszystkim – ludzie. Dlatego też, od 2017 roku Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego nagradza Polaków, którzy poprzez swoje dokonania i zaangażowanie przyczyniają się do budowania i promowania naszej marki narodowej. Wyróżnienie „Promotor Polski” przyznawane jest osobom, które swoją działalnością i osiągnięciami na polu naukowym, kulturalnym lub biznesowym osiągają lokalne sukcesy i rozwijają rodzimą przedsiębiorczość.

W 2021 roku za swoją dotychczasową działalność w regionie Podkarpacia tytułem „Promotor Polski” zostali nagrodzeni:

Władysław Ortyl – inżynier, samorządowiec, senator VI, VII i VIII kadencji, od 2013 marszałek województwa podkarpackiego (kategoria samorząd),

Wiesław Banach – historyk sztuki, dyrektor Muzeum Historycznego w Sanoku (kategoria kultura),

 

 

prof. Tadeusz Markowski – inżynier i konstruktor, profesor nauk technicznych, rektor Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza w kadencjach 1999–2002, 2002–2005 i 2016–2020 (kategoria nauka).

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj