Długoletni małżonkowie uhonorowani w Sali Gobelinowej

W Sali Gobelinowej sanockiego zamku odbyło się uroczyste wręczenie medali Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie parom, które w ubiegłym roku obchodziły Złote Gody. Medal, nadany przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, parom z Sanoka wręczali burmistrz Tomasz Matuszewski, przewodniczący Rady Miasta Andrzej Romaniak i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Wojciech Majka.

Długoletnie pożycie małżeńskie to najmocniejszy z filarów każdej rodziny. Małżonkowie, którzy są dla siebie wsparciem, dają przykład odpowiedzialności i kształtują postawy młodszych pokoleń. Dom, stworzony przez kochającą się parę małżonków, staje się bezpiecznym gniazdem – takim miejscem,  do którego chce się wracać w trudnych momentach życia i czerpać z tego siłę.

– Życzę Państwu wszelkiej pomyślności, spełnienia marzeń, zdrowia, pociechy z dzieci i wnuków oraz kolejnych okrągłych rocznic świętowanych wspólnie w atmosferze radości i miłości tych wszystkich, dla których przez całe dotychczasowe życie byliście przykładem – mówił w swoim wystąpieniu burmistrz Tomasz Matuszewski.

Medal Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie Prezydent RP przyznał 19. parom z Sanoka:

Krystynie i Zdzisławowi Bartkowskim, Marii i Ryszardowi Błażejowskim, Stanisławie i Władysławowi Capikom, Dorocie i Marianowi Carkowskim, Stanisławie i Klemensowi Gąsiorowskim, Marii i Wiesławowi Gorzelańczykom, Danieli i Adamowi Gwizdałom, Janinie i Tadeuszowi Husejkom, Janinie i Stanisławowi Kochanom, Elżbiecie i Tadeuszowi Mazurkiewiczom, Janinie i Tadeuszowi Popławskim, Elżbiecie i Karolowi Proćkom, Marii i Januszowi Radziejowskim, Halinie i Januszowi Radzikom, Kazimierze i Wacławowi Rolnikom, Annie i Bogdanowi Sabramowiczom, Urszuli i Janowi Smołom, Wandzie i Józefowi Solarzom, Jolancie i Włodzimierzowi Tarnawskim.

Podczas uroczystości w Sali Gobelinowej wystąpili młodzi muzycy z sanockiej Państwowej Szkoły Muzycznej im. Wandy Kossakowej. – Julia Benewiat i Jan Małopolski. Była symboliczna lampka szampana, mnóstwo sympatycznych rozmów i odśpiewane „Sto lat”.

Serdeczne gratulacje i życzenia wszelkiej pomyślności składa Jubilatom także redakcja „Tygodnika Sanockiego”.