Wróć do formy w Hotelu SPA - rekonwalescencja po Covid-19

Wróć do formy w Hotelu SPA – rekonwalescencja po Covid-19

 

Covid-19, który nagle zaczął atakować cały świat jest wyjątkowo niebezpieczny dla zdrowia człowieka. Skutki zakażenia są zauważalne szczególnie dla układu oddechowego. Szybkie zmęczenie czy ucisk w klatce piersiowej nawet przy niewielkim wysiłku to charakterystyczne objawy. Dotykają one nawet tych osób, które zakażenie przeszły łagodnie. Zastanawiasz się, czy istnieje sposób, aby wrócić do pełnej sprawności? Powinieneś rozważyć pobyt w Hotelu SPA. Takie placówki oferują specjalne pakiety po przebyciu poważnej choroby. Sprawdź, jak wygląda rekonwalescencja w tym przypadku.

 

Prawidłowy oddech – odkryj, jak wpływa na Twój organizm

Prawidłowy oddech to absolutna podstawa, jeżeli chcesz, aby Twój organizm był w dobrej kondycji. Niestety zakażenie Covid-19 mocno osłabia między innymi płuca. Zauważyłeś, że masz problem ze złapaniem powietrza podczas większego wysiłku? A może męczysz się szybciej niż przed pandemią? Nie bagatelizuj takich objawów, ponieważ zakażenie mogłeś przejść bezobjawowo, a po pewnym czasie możesz dostrzec wiele nieprawidłowości w zakresie układu oddechowego. Warto od razu coś z tym zrobić. Dobrym pomysłem jest wyjazd do Hotelu Medical SPA i skorzystanie z turnusu dla ozdrowieńców.

 

Czego dotyczą programy związane z regeneracją oddechową?

Wybierając się na turnus do Hotelu SPA przede wszystkim możesz liczyć na kompleksową opiekę lekarzy przez cały pobyt. To oni po wstępnym wywiadzie decydują o tym, jakie techniki związane z regeneracją oddechową możesz wykonywać i które z nich będą dla Ciebie najlepsze. Niemal zawsze są to jednak Buteyko lub oddechy Wima Hofa oferowane w Hotelu Malinowy Dwór. Pierwsza z technik łączy w sobie medytację i ćwiczenia oddechu, które odbywają się na świeżym powietrzu przy niskiej temperaturze, zazwyczaj więc wczesnym rankiem, ale także wieczorami. Technika Buteyko to zmniejszanie głębokości oddechu na rzecz pracy przepony.

Szczególnie doceniane przez wielu pacjentów są oddechy Wima Hofa, które nie tylko są w stanie poprawić wydolność organizmu, ale także redukują napięcie mięśni, minimalizują stres i poprawiają samopoczucie. Pozytywnych aspektów tej metody jest naprawdę wiele, stąd cieszy się ona tak dużym zainteresowaniem.

 

Korzyści zdrowotne pobyty w Hotelu SPA

Turnusy związane z regeneracją po Covid-19 trwają zwykle tydzień. W tym czasie pod okiem lekarzy można nauczyć się różnych technik związanych z prawidłowym oddychaniem, które można wykorzystywać na co dzień – po powrocie do domu. Już kilkanaście minut dziennie sprawi, że w dłuższej perspektywie poczujesz ogromną różnicę i docenisz te umiejętności.

To jednak nie wszystko, co zyskujesz w Hotelu SPA. Zazwyczaj przez cały czas trwania pobytu możesz korzystać ze strefy Wellness. Oznacza to, że zadbasz nie tylko o swoje zdrowie, ale także dobre samopoczucie i ciało. Wizyta na basenie czy w saunie pozwoli Ci się odprężyć i zapomnieć o problemach. Nie musisz także obawiać się o codzienne posiłki. Pakiety zwykle obejmują pełne wyżywienie. Zbilansowana dieta także pozytywnie wpłynie na Twój stan zdrowia, będzie uzupełnieniem i odpoczynkiem od codziennej rutyny.

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj