Zakończenie trudnego roku szkolnego

Śpiewem i tańcem dziękowano za kolejny rok w polskiej szkole

                                                                                                         TREPCZA. Ostatni raz wspólnie w kościele dzieci modliły się na rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20 Nikt nie przewidywał, że tajemnicy covid 19 z chińskiego Wuchan każe nam tak długo czekać na powrót do normalności. Po drodze przeżywaliśmy liczne obostrzenia czy ograniczenia sanitarne  i nadal  brak nam pewności, czy historia się nie powtórzy. Oby trwające od kilku miesięcy szczepienia spełniły pokładane w nich nadzieje na ratunek dla świata.

Dzieci i młodzież szkolna wraz z rodzicami, nauczycielami i pracownikami Szkoły Podstawowej w Trepczy zgromadziły się w ostatni piątek czerwca br. na Mszy dziękczynnej. Miejscowy proboszcz i jednocześnie katecheta szkolny zachęcał do wdzięczności Bogu za ten trudny dla wszystkich, ale ostatecznie szczęśliwie przeżyty czas lekcji on line, a także za sakramenty przyjęte w maju i czerwcu. Były to Pierwsza Komunia i Rocznica oraz Bierzmowanie uczniów klasy VIII.

W modlitwie wspomniano zmarłego przed świętami wielkanocnymi  długoletniego kościelnego śp. Jerzego Bartkowskiego. Jako miejscowy kustosz pamięci narodowej jeszcze niedawno wydawał dzieciom komendy do rozwinięcia mega flagi narodowej podczas uroczystości rocznic narodowych. Niesiona przez najmłodszych stawała się znakiem ich dumy i dziecięcego patriotyzmu.

Na zakończenie uczestnicy otrzymali błogosławieństwo na czas wakacji i udali się do szkoły po odbiór szkolnych świadectw i dyplomów oraz okolicznych nagród. Oby żadne zagrożenie nie przeszkodziło w uroczystym rozpoczęciu nowego roku szkolnego po dwu miesiącach radosnych i bezpiecznych wakacji…

pr

FOTO: Opustoszały budynek szkoły poczeka na uczniów do września. San zapełni się uczestnikami coraz bardziej popularnych spływów kajakowych.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj