Folkowisko  – Wehikuł Czasu

Jeżeli nie masz pomysłu jak zorganizować sobie urlop w lipcu, Festiwal Folkowisko przychodzi z propozycją! Dokładnie 8 lipca rozpocznie się jeden z najważniejszych festiwali Podkarpacia i potrwa do 11 lipca!

Tematyka tegorocznej edycji to „Wehikuł czasu”, czyli powrót do korzeni Festiwalu Folkowisko. Na scenie zobaczymy więc gwiazdy, które przez 10 lat trwania wydarzenia pojawiły się w jego programie: Kapela ze Wsi Warszawa, Nasta Niakrasava, Tadirindum, Kirszenbaum, Symcha Keller z przyjaciółmi, Sviatyj, Angela Gaber, Karolina Cicha oraz Kuba Blokesz.

Białoruska wokalistka Nasta Niakrasava wystąpi w ramach akcji „Moc głosu. Głos kobiety”, który jest elementem białoruskiego programu planowanego na tegoroczną edycję Festiwalu.

Na stronie Festiwalu www.folkowisko.pl możemy również przeczytać krótkie opisy na temat każdej z kapeli, która wystąpi podczas Folkowiska „Wehikuł Czasu”. O Kapeli ze Wsi Warszawa czytamy

Bez wątpienia to legenda polskiej sceny folk – Kapela ze wsi Warszawa od 1997 roku pokazuje, że wszyscy jesteśmy ze wsi, a nasza stolica również w jakiś sposób jest wsią.

Jest to też legenda Folkowiska. Kilku z muzyków tego zespołu przyjechało do nas już w 2013 z zespołem R.U.T.A., a sama Kapela gościła u nas wreszcie w 2018 roku, spełniając w ten sposób marzenia organizatorów i wielu gości.

 

Muzyczny program Festiwalu Folkowisko prezentuje się następująco:

 

Czwartek (08.07):

– Nasta Niakrasava

– Symcha Keller z przyjaciółmi

– Sviatyj

 

 

Folkowisko  – Wehikuł CzasuPiątek (09.07):

– Angela Gaber

– Tadirindum

– Karolina Cicha

 

 

Sobota (09.07):

– Kuba Blokesz

– Kirszenbaum

­– Kapela ze Wsi Warszawa

 

Folkowisko to nie tylko muzyka, to przede wszystkim ludzie i tradycja. Wydarzenie przyciąga również ze względu na warsztaty m.in. umiejętności ludowych, nauki języka migowego, zajęcia kuglarskie lub plecenie wianków.  Na Festiwalu nie zabraknie również miejscowych depozytariuszy, którzy dzięki Festiwalowi mogą opowiedzieć o swoich pasjach, pokazać, że na Roztoczu Wschodnim wciąż praktykowane są tradycyjne zawody jak np. ciesielka, czy ziołolecznictwo. Kolejną atrakcją imprezy są spotkania literackie m.in. z pisarzem Andrzejem Stasiukiem.

Dodatkową kwestią wydarzenia jest to, że jest ono otwarte dla całych rodzin i nie ma obaw o to, że dzieci zaznają nudy. Jak mówi organizator imprezy Marcin Piotrowski:

Jeśli martwisz się o to, czy twoje pociechy znajdą dla siebie jakieś zajęcie, to możemy zapewnić, że dobrze się nimi zajmiemy! Wystarczy tylko odstawić je do naszej Dzieciowioski, a my zagwarantujemy, że nie będą miały okazji do nudy.

 

Wszelkie informacje na temat Festiwalu Folkowisko można znaleźć na stronie www.folkowisko.pl, oraz na Facebooku oraz Instagramie wydarzenia.