Folkowisko  – Wehikuł Czasu

Jeżeli nie masz pomysłu jak zorganizować sobie urlop w lipcu, Festiwal Folkowisko przychodzi z propozycją! Dokładnie 8 lipca rozpocznie się jeden z najważniejszych festiwali Podkarpacia i potrwa do 11 lipca!

Tematyka tegorocznej edycji to „Wehikuł czasu”, czyli powrót do korzeni Festiwalu Folkowisko. Na scenie zobaczymy więc gwiazdy, które przez 10 lat trwania wydarzenia pojawiły się w jego programie: Kapela ze Wsi Warszawa, Nasta Niakrasava, Tadirindum, Kirszenbaum, Symcha Keller z przyjaciółmi, Sviatyj, Angela Gaber, Karolina Cicha oraz Kuba Blokesz.

Białoruska wokalistka Nasta Niakrasava wystąpi w ramach akcji „Moc głosu. Głos kobiety”, który jest elementem białoruskiego programu planowanego na tegoroczną edycję Festiwalu.

Na stronie Festiwalu www.folkowisko.pl możemy również przeczytać krótkie opisy na temat każdej z kapeli, która wystąpi podczas Folkowiska „Wehikuł Czasu”. O Kapeli ze Wsi Warszawa czytamy

Bez wątpienia to legenda polskiej sceny folk – Kapela ze wsi Warszawa od 1997 roku pokazuje, że wszyscy jesteśmy ze wsi, a nasza stolica również w jakiś sposób jest wsią.

Jest to też legenda Folkowiska. Kilku z muzyków tego zespołu przyjechało do nas już w 2013 z zespołem R.U.T.A., a sama Kapela gościła u nas wreszcie w 2018 roku, spełniając w ten sposób marzenia organizatorów i wielu gości.

 

Muzyczny program Festiwalu Folkowisko prezentuje się następująco:

 

Czwartek (08.07):

– Nasta Niakrasava

– Symcha Keller z przyjaciółmi

– Sviatyj

 

 

Folkowisko  – Wehikuł CzasuPiątek (09.07):

– Angela Gaber

– Tadirindum

– Karolina Cicha

 

 

Sobota (09.07):

– Kuba Blokesz

– Kirszenbaum

­– Kapela ze Wsi Warszawa

 

Folkowisko to nie tylko muzyka, to przede wszystkim ludzie i tradycja. Wydarzenie przyciąga również ze względu na warsztaty m.in. umiejętności ludowych, nauki języka migowego, zajęcia kuglarskie lub plecenie wianków.  Na Festiwalu nie zabraknie również miejscowych depozytariuszy, którzy dzięki Festiwalowi mogą opowiedzieć o swoich pasjach, pokazać, że na Roztoczu Wschodnim wciąż praktykowane są tradycyjne zawody jak np. ciesielka, czy ziołolecznictwo. Kolejną atrakcją imprezy są spotkania literackie m.in. z pisarzem Andrzejem Stasiukiem.

Dodatkową kwestią wydarzenia jest to, że jest ono otwarte dla całych rodzin i nie ma obaw o to, że dzieci zaznają nudy. Jak mówi organizator imprezy Marcin Piotrowski:

Jeśli martwisz się o to, czy twoje pociechy znajdą dla siebie jakieś zajęcie, to możemy zapewnić, że dobrze się nimi zajmiemy! Wystarczy tylko odstawić je do naszej Dzieciowioski, a my zagwarantujemy, że nie będą miały okazji do nudy.

 

Wszelkie informacje na temat Festiwalu Folkowisko można znaleźć na stronie www.folkowisko.pl, oraz na Facebooku oraz Instagramie wydarzenia.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj