Szczęśliwa siódemka – czyli laury Laury Pietryki w drugim półroczu III klasy fortepianu u Janusza Ostrowskiego

 

Szczęśliwa siódemka – czyli laury Laury Pietryki w drugim półroczu III klasy fortepianu u Janusza Ostrowskiego

 

Szczęśliwa siódemka – czyli laury Laury Pietryki w drugim półroczu III klasy fortepianu u Janusza OstrowskiegoOd marca 2021 jeszcze podczas ograniczeń COVID19 zaczęła się dobra passa uczennicy Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Sanoku Laury Pietryka podczas której w 7 konkursach fortepianowych o randze Międzynarodowej zawsze plasowała się na podium zdobywając miejsca począwszy od GRAND PRIX poprzez I oraz II niejednokrotnie rywalizując z dużo starszymi pianistami z całej Europy, a nawet świata. Zdobyła też nagrody specjalne, między innymi za najlepiej wykonany utwór kompozycji Fryderyka Chopina jak również za najlepiej wykonany utwór wirtuozowski.

 

Laura uczęszcza od listopada 2020 roku do III klasy fortepianu szlifując swój talent pod czujnym okiem Janusza Ostrowskiego, który bardzo dokładnie i wnikliwie przekazuje techniczne, estetyczne jak również dające pełnię radości z pięknego dźwięku „tajniki” gry na instrumencie, który  Laurę niezmiernie interesuje i kieruje w odpowiednią stronę wprost na duże sceny muzyczne.

Wcześniej przez 2,5 roku uczęszczała do klasy fortepianu Roberta Handermandera , który pokazał pierwsze „kroki na klawiaturze” oraz jak piękna potrafi być przygoda i opowieść muzyczna wychodząca spod małych paluszków.

Naukę podstawową Laura pobiera w Szkole Podstwowej nr 8 w Sanoku, która jest bardzo przyjazna i wspierająca dla utalentowanych uczniów, dzięki czemu Laura uczęszczając do niej ma duże wsparcie mentalne i naukowe od dyrekcji jak i całego grona pedagogicznego.

Laura Pietryka mimo że grając na instrumencie,  wygląda na pewną siebie osobę tak naprawdę jest skromną dziewczynką, a nawet można określić małą nastolatką bo 26.06.2021 obchodziła swoje 11 urodziny, której główną pasją jest gra na fortepianie jak również malowanie i prace twórcze.

W ciągu ostatnich 3-ch lat nauki gry na fortepianie (zaczęła w  wieku 7 lat) brała udział w 21 konkursach w większości o randze międzynarodowej, zawsze będąc kwalifikowaną w pierwszej trójce czyli na podium. Mimo tego wszystkiego co dzieje się dookoła Laury, pozostaje ona cały czas zwykłą dziewczynką, która lubi jeździć na rowerze, grać w ping ponga, piec placki i torty, bawić się ze swoimi pieskami, malować, szyć, wycinać jak również grać w gry planszowe w międzyczasie marząc, że kiedyś będzie wielką pianistką oraz o tym, że zagra z orkiestrą jak również , że będzie miała kiedyś swój własny fortepian w domu na którym będzie jej znacznie lepiej szlifować swój talent.

Mama razem z Laurą chce przekazać wielkie podziękowania za wsparcie i pomoc:

– dla babci dziewczynki, która niejednokrotnie zajmuje się Laurą gdy jest np. przeziębiona a mama musi iść do pracy.

–  Dyrekcji i całemu gronu pedagogicznemu z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Sanoku oraz Radzie Rodziców, którzy dopingują nas i dają dobre rady związane z muzyką. A w szczególności Panu Januszowi Ostrowskiemu, który przyjął Laurę pod swoje skrzydła choć nie prowadził jej od początku muzycznie i z otwartymi ramionami przyjął ją do swojej klasy fortepianu oraz za to, że wkłada całe serce i zaangażowanie w to aby Laura jak najlepiej się rozwijała muzycznie i bacznie pilnuje aby utwory wykonywała z należytą dokładnością i odpowiednią techniką gry na instrumencie.

– Dyrekcji i całemu gronu pedagogicznemu Laury ze szkoły podstawowej nr 8 w Sanoku jak również wszystkim pracownikom, którzy zawsze wspierają Laurę mentalnie oraz koleżankom i kolegom z klasy i nauczycielom poszczególnych przedmiotów za wyrozumiałość i za to, że pomagają nadrobić zaległości spowodowane np. wyjazdami konkursowymi.

– Każdej osobie która z uśmiechem na ustach nas wita czy to w sklepie czy na ulicy jak również za każde dobre słowo, polubienie lub uśmiech na portalach społecznościowych oraz trzymanie kciuków za konkursy itp.

 

Siedem razy na podium:

1) MIĘDZYNARODOWY KONKURS- FESTIWAL W WILNIE 22-28.03.2021. „VIII INTERNATIONAL POLISH PIANO MUSIC COMPETITION- FESTIVAL DEDICATED TO FRYDERYK CHOPIN”

* LAURA PIETRYKA – GRAND PRIX I NAGRODA SPECJALNA ZA NAJLEPIEJ WYKONANY UTWÓR FRYDERYKA CHOPINA „NOCTURN CIS- MOLL”

2) MIĘDZYNARODOWY KONKURS W SERBII 01.05.2021 „XII WORLD OPEN MUSIC COMPETITION „

* LAURA PIETRYKA – I MIEJSCE Z WYNIKIEM 96,66/100

3) MIĘDZYNARODOWY KONKURS W HISZPANII 06.05.2021 „WORLD ART GAMES”

* LAURA PIETRYKA – I MIEJSCE Z WYNIKIEM 97/100

4) MIĘDZYNARODOWY KONKURS MŁODY WIRTUOZ 25-26.04.2021 „XVI MIĘDZYNARODOWE FORUM BIESZCZADY BEZ GRANIC”

* LAURA PIETRYKA – ZŁOTY WIRTUOZ

5) MIĘDZYNARODOWY KONKURS WE WŁOSZECH MAJ 2021 „III LASZLO SPECCAFERRI”

* LAURA PIETRYKA – II MIEJSCE Z WYNIKIEM 90/100

6) MIĘDZYNARODOWY KONKURS IM. MARII SZYMANOWSKIEJ I KAROLA KURPIŃSKIEGO 20.05.2021 „INTERNATIONAL VIRTUAL PIANO AND CHAMBER MUSIC COMPETITION IN MEMORY OF MARIA SZYMANOWSKA AND KAROL KURPIŃSKI”

* LAURA PIETRYKA – I MIEJSCE I NAGRODA SPECJALNA ZA NAJLEPIEJ WYKONANY UTWÓR WIRTUOZOWSKI ALBERTA PIECZONKI „TARANTELLA”

7) MIĘDZYNARODOWY KONKURS WE WŁOSZECH 9.05.2021 „ORBETELLO PIANO COMPETITION JUNIOR”

* LAURA PIETRYKA – II MIEJSCE Z WYNIKIEM 86,75/100

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj