Jarmark Ikon – wakacyjny przystanek na sanockim Rynku

Tegoroczny 18. Jarmark Ikon odbędzie się w weekend 31 lipca i 1 sierpnia. Już dziś warto zaplanować wakacyjny przystanek w przestrzeni sanockiego Rynku i wziąć udział w spotkaniu twórców rękodzieła, regionalnej kuchni i zaproszonych na Jarmark artystów.

Podczas Jarmarku swoje prace zaprezentują malarze ikon, rękodzielnicy, wytwórcy  oryginalnej ceramiki czy biżuterii. Będą też prezentowane regionalne smaki: pieczywo, tłoczone na zimno oleje, miody, kwas chlebowy, piwo.

Jarmark Ikon to spotkanie kultur – w przeszłości wyrazistych, współistniejących w obrębie miasta i okolic. Dlatego Jarmarkowi towarzyszą koncerty, których program nie jest wynikiem przypadku, lecz bardzo świadomym wyborem. W tym roku odbędą się trzy, a w zasadzie cztery koncerty: muzyki folkowej, cerkiewnej, dawnej i klezmerskiej. Wystąpią zespoły Wernyhora, Widymo, Trio Familijne Myszkali, Kaschauer Klezmer Band oraz – uczniowie sanockiej szkoły muzycznej.

Jarmarkowi towarzyszy wiele atrakcji – m.in. warsztaty garncarskie i plastyczne, strefa zabaw dla dzieci, kącik dla miłośników zwierząt. Lepienia z gliny będą uczyć instruktorzy z pracowni ceramiki Carpe Diem z Jankowiec.

Kiedy odbędą się jarmarkowe koncerty? Zespół Wernyhora zagra na otwarcie imprezy, jeszcze zanim rozstawią swoje towary wystawcy. Koncert rozpocznie się o godz. 18 w sali widowiskowej Sanockiego Domu Kultury – w piątek 30 lipca. W sobotę o 17.30 zaśpiewa Widymo – w cerkwi prawosławnej pw. św. Trójcy. W niedzielę na dziedzińcu zamkowym o godz. 15. zagrają młodzi muzycy z sanockiej PSM, a o 16. Pożegnamy tegoroczny Jarmark Ikon występem Kaschauer Klezmer Band z Koszyc. Trio Familijne Myszkali zagra na Rynku w trakcie Jarmarku, tak jak to było w ubiegłym roku.

Przystanek: Jarmark Ikon na sanockim Rynku już dziś warto zaplanować sobie w wakacyjnym kalendarzu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj