Dramatyczna walka o maleńkie serce! Kubuś walczy o życie

Dramatyczna walka o maleńkie serce! Kubuś walczy o życie

Kubuś Zwierzchowski ma zaledwie cztery miesiące. Chłopczyk kliniki nie opuścił od momentu urodzenia. U Kubusia zdiagnozowano wadę serduszka – tetrologię Fallota z atrezją zastawki tętnicy płucnej i zwężonymi tętnicami płucnymi. 

Przez to narząd nie pracuje prawidłowo. Lekarze na początku uspokajali, że trzy operacje połączone z odpowiednim leczeniem uratują serduszko Kubusia. Jednak zabieg na otwartym sercu zakończył się w momencie rozpoczęcia. Okazało się, że wada jest bardzo skomplikowana i nie można jej w tym momencie zacząć leczyć. U Kubusia nie wytworzył się pień i tętnice płucne, a płuca zaopatrywane są w krew oraz tlen poprzez naczynia zastępcze (MAPCAS), które organizm sam sobie wytworzył. Trzeba poczekać, aż chłopczyk podrośnie. Lecz nie ma pewności, czy to się stanie…

Kubusiowi można jednak pomóc już w tej chwili. Lekarze ze Stanów Zjednoczonych przygotowali plan leczenia chłopczyka i zadeklarowali pomoc. Konieczna jest jednak bardzo droga operacja. Jej koszt to 1,5 miliona dolarów! Do tego dochodzi transport medyczny. W sumie rodzice potrzebują ponad 6,5 miliona złotych.

Pomóc może każdy z nas! Można to zrobić za pośrednictwem wpłat na specjalne konto: KLIK

Liczy się każda złotówka. Ważny jest także czas, Kubuś walczy przy wsparciu specjalnej aparatury, niestety pojawiają się kolejne powikłania.

Bardzo proszę o wsparcie finansowe dla Kubusia. Proszę o udostępnienie aby informacja trafiła do jak największej ilości osób. Jest mało czasu.

Źródło: siepomaga.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj