Kolejne wsparcie finansowe dla sanockiej Uczelni

W środę 14 lipca w Urzędzie Marszałkowski Województwa Podkarpackiego odbyła się uroczystość przekazania wsparcia dla podkarpackich uczelni, na inwestycje realizowane przez poszczególne szkoły wyższe. W tym roku Zarząd Województwa na zadania te przeznaczył milion złotych.

Wśród uczelni, które uzyskały wsparcie finansowe znalazła się Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku, która otrzymała dofinansowanie w kwocie 80 tys. zł na realizację przedsięwzięcia pn. Wyposażenie laboratorium maszyn technologicznych i programowania (laboratorium badawczo-dydaktyczne) umożliwiające kształcenie praktyczne na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn (studia II stopnia).

Na uroczystości Uczelnię reprezentowali Rektor dr inż. Mateusz Kaczmarski oraz Prorektor dr hab. Elżbieta Cipora, prof. ucz.

W imieniu Zarządu Województwa umowy podpisywał wicemarszałek Piotr Pilch, podkreślający rolę Województwa, które od lat wspiera podkarpackie szkoły wyższe, zarówno publiczne, jak i prywatne, mając świadomość, jak ważny jest ich rozwój dla zwiększenia potencjału regionu. W imieniu nagrodzonych, podziękowania na ręce Marszałka Władysława Ortyla, Wicemarszałka Piotra Pilcha oraz całego Zarządu Województwa złożył Rektor sanockiej Uczelni dr inż. Mateusz Kaczmarski.

Aby ubiegać się o wsparcie, uczelnie musiały złożyć wnioski. W wyniku naboru ogłoszonego przez zarząd województwa wpłynęło 10 takich wniosków. Wszystkie przeszły ocenę formalną i merytoryczną i wszystkie uzyskały wsparcie finansowe.

Fot. Anna Magda
Biuro Prasowe UMWP

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj