Pakoszówka - INTERWENCJA. Koszmar powrócił

Pakoszówka

W odpowiedzi na interwencję: Uciążliwy hałas czy ludzka zawiść?

W dniu 22 czerwca na portalu ukazała się interwencja pt. ” Pakoszówka: Koszmar powrócił” dotycząca uciążliwego hałasu wydobywającego się z domu weselnego w Pakoszówce. Właściciel domu weselnego zdecydował się na odpowiedź dotyczącą oszczerstw jakie jego zdaniem padły w ww. interwencji. Stanowisko właściciela publikujemy poniżej. 

Przedstawiam moje stanowisko, aby Czytelnicy TS mieli obustronny pogląd na sprawę i mam nadzieję, że wysnują swoje własne wnioski na ten temat.

Na początku pragnę podkreślić, iż stwierdzenie  codzienny koszmar jest sporym nadużyciem, gdyż wesela odbywają się przez około 6 miesięcy w roku, głównie w weekendy. W artykule pada stwierdzenie, że nic z tym hałasem nie robimy,  co również jest wierutną bzdurą. Od samego początku reagowaliśmy na uwagi Sąsiadów i podejmowaliśmy aktywne działania prowadzące do polubownego rozwiązania sprawy. Na ich życzenie została zastosowana naturalna bariera akustyczna  w postaci drzew i nasadzeń roślinnych. Po kolejnych skargach została zastosowana membrana akustyczna w poszyciu dachu. Do witryn okiennych dołożone zostały okna 3-szybowe o podwyższonej dzwiękochłonności, a pomiędzy warstwami poszycia namiotowego, w newralgicznych miejsach  wybudowana ściana z izolacją akustyczną.  Wykonanie powyższych prac jednak nie zaspokoiło żądań Sąsiadów. Jesteśmy w bieżącym kontakcie z podmiotami mającymi doświadczenie w eliminowaniu nadmiernych fal akustycznych, by znaleźć satysfakcjonujące rozwiązanie dla obu stron. Proponowałem wybudowanie muru na wysokość 3,5m aby maksymalnie zlikwidować źródło hałasu, ale w zamian Państwo Alicja i Marcin mieliby się zrzec wszelkich roszczeń z tego tytułu, niestety nie wyrazili na to zgody. Ponadto na prośbę Państwa Alicji i Marcina została również wymieniona i przebudowana instalacja HVAC. Elementy instalacji zostały zmodernizowane w systemie ,,cichej zabudowy,,.

Łączny koszt wykonanych prac to  około 100 tys. zł. Całość kosztów jest skrupulatnie dokumentowana.

Jednocześnie nadmieniam, iż lokalizacja w jakiej się znajdujemy jest w ścisłym sąsiedztwie z drogą wojewódzką nr 886- ocena w tym przypadku ,,spokojnej i cichej okolicy,, jest kwestią subiektywną.  Dla przykładu wg ogólnodostępnych danych przeciętny motocykl emituje hałas ponad 90dB. Pomiar hałasu przeprowadzony na zlecenie Państwa Alicji i Marcina wykonywany był bez naszej obecności, przez prywatną firmę i  na ich prywatne zlecenie , więc trudno odnieść się do jego wiarygodności.

Jednocześnie informuję , iż  mamy ogromne wątpliwości czy forum TS jest odpowiednim miejscem do informowania czytelników o aktualnym przebywaniu osób nie będących stronami w sprawie.   Należy oddzielić sprawy służbowe od prywatnych.

Zapewniam, że robimy wszystko co w naszej mocy, aby znaleźć satysfakcjonujące rozwiązanie sprawy, gdyż zależy nam nie tylko na dobrych stosunkach sąsiedzkich, ale również na utrzymaniu zatrudnienia pracowników na odpowiednim poziomie.

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj