18. Jarmark Ikon. To już w ten weekend!

18. Jarmark Ikon. To już w ten weekend!

Jutro – w piątek 30 lipca – w Sanockim Domu Kultury zagra zespół Wernyhora i to będzie znak, że rozpoczyna się 18. Jarmark Ikon na sanockim Rynku. W sobotę 120 wystawców rozłoży swoje towary, których na próżno szukać w galeriach handlowych. Zapraszamy!

Wstęp na koncert zespołu Wernyhora jest wolny, sala widowiskowa SDK gościnnie pomieści  chętnych widzów. Początek o godz. 18.00. W sobotę od rana – zakupy, a przy okazji wstąpić można do strefy dla najmłodszych zorganizowanej nieopodal Rynku przy ul. Żydowskiej w godzinach od 10 do 16. Wieczorem atrakcje dla dorosłych, choć oczywiście bez ograniczeń wiekowych – koncert w cerkwi (zespół Widymo), a potem, po sąsiedzku w zamku prezentacja albumu o deskalach i muralach Arkadiusza Andrejkowa.

Niedziela to kolejny dzień jarmarkowych zakupów (pachnące sery, miody, pyszny chleb pieczony według tradycyjnych receptur, nalewki przywiezione z Mińska, ceramika na wzór pokuckiej, oryginalna biżuteria, oleje tłoczone na zimno). Przygrywać temu będzie Trio Myszkalów, a wśród atrakcji – warsztaty garncarskie i plastyczne.

Muzyczny finał Jarmarku Ikon to występ kapeli klezmerskiej z Koszyc, ale przed występem Kaschauer Klezmer Band na zamkowym dziedzińcu wystąpią uczniowie  PSM II st. oraz SSM II st. w Sanoku. W godzinnym programie (początek o godz. 15.00) wystąpią: Jan Małopolski, Agnieszka Widota, Krystian Wołczański, Dawid Siwiecki, Katarzyna Rudy, Kamila Paszczyńska, Natalia Gunia i Joanna Kiczorowska.  Będą tanga, muzyka filmowa, rozrywkowa i piosenki z musicali, ale też Moniuszko i Mozart…

Ten weekend spędzamy w Sanoku!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj