Pożegnanie Janusza Szubera

Pożegnanie Janusza Szubera

Janusz Szuber, poeta. Będziemy pamiętać
Janusz Szuber Fot. Tadeusz Poźniak

Wczoraj, 2 sierpnia, na Cmentarzu Centralnym odbył się pogrzeb Janusza Szubera – zmarłego 1 listopada 2020 roku wybitnego poety i Honorowego Obywatela Sanoka.

 

 

Janusza Szubera pożegnali rodzina i przyjaciele. Nie było oficjalnych przemówień. Zebrani na uroczystości wysłuchali głosu Poety, utrwalonego na płycie „W centrum źrenicy”.

Janusz Szuber to jeden z najwybitniejszych polskich poetów współczesnych. Jego wiersze będą trwać – świadczą o tym liczne, już po śmierci pisarza, wypowiedzi krytyków i historyków literatury.

W pamięci sanoczan Janusz Szuber pozostanie jako ciepły, życzliwy człowiek, z poczuciem humoru, wrażliwy na piękno, zainteresowany historią miasta, sztuką, twórczością Mariana Pankowskiego, Mariana Kruczka, Kalmana Segala, Bohdana Ihora Antonycza i, na dobrą sprawę – wszystkim, co sanockie, bo właśnie z „sanockości”, którą nazwał „mojością”, czerpał tematy dla opowieści, zamieniając to, co jednostkowe lub przypadkowe – wzorem najwybitniejszych twórców słowa – w to, co uniwersalne.

Link do materiału zrealizowanego przez TVP Rzeszów: KLIK

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj