Przed nami ogromna szansa na stworzenie i wykorzystanie technologii wodorowych

 

W Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku odbyła się konferencja pt. „Miasto Sanok a Podkarpacka Dolina Wodorowa – szanse i wyzwania”. Inicjatorem konferencji był Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie.

Wzięli w niej udział: wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, wicemarszałek woj. podkarpackiego Piotr Pilch, rektor Politechnika Rzeszowska im. I. Łukasiewicza prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik, prorektor Uczelnia Państwowa w Sanoku dr hab. Elżbieta Cipora, prof. ucz., Burmistrz Miasta Sanoka Tomasz Matuszewski, prezes Autosan S.A. Adam Smoleń, prezes SPGK Sanok Krzysztof Jarosz, przewodniczący Komitetu Technologii Wodorowych w Krajowej Izbie Gospodarczej, wicestarosta sanocki, wójtowie gmin powiatu sanockiego, przedstawiciele podmiotów gospodarczych.

Wg. wojewody podkarpackiego Ewy Leniart, Sanok ma możliwość odegrać istotną rolę w powodzeniu tego przedsięwzięcia i być jednym z największych jego beneficjentów.

– Dziękuję dziś wszystkim uczestnikom konferencji za dostrzeżenie potencjału i naszej determinacji, za deklaracje wsparcia. Dziękuję obecnym samorządowcom, przedsiębiorcom i mediom, którzy przybyli do Sanoka z różnych części Podkarpacia, podziękowania kieruję do organizatorów dzisiejszego spotkania. Była to ważna dla miasta i regionu debata, napawająca optymizmem i wiarą, że Sanok czeka znaczne ożywienie gospodarcze. – skomentował udział w konferencji burmistrz Tomasz Matuszewski.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj